پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 09:35:25
سرویس فرهنگی
باقری:

دلیل انحلال خانه سینما و بازگشایی مجدد آن در هاله‌ای از ابهام وجود دارد

عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه دلایل انحلال خانه سینما از نظر قانونی برای خود ما نیز شفاف نیست، گفت: بر بازگشایی مجدد خانه سینما و نحوه اداره آن باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت دقیق داشته باشد.
دلیل انحلال خانه سینما و بازگشایی مجدد آن در هاله‌ای از ابهام وجود دارد عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه دلایل انحلال خانه سینما از نظر قانونی برای خود ما نیز شفاف نیست، گفت: بر بازگشایی مجدد خانه سینما و نحوه اداره آن باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت دقیق داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/21909.jpg دلیل,انحلال,خانه,سینما,و,بازگشایی,مجدد,آن,در,هاله‌ای,از,ابهام,وجود,دارد Icana

محمد باقری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد احتمال بازگشایی مجدد خانه سینما در سال آتی، گفت: در مورد خانه سینما و مشکلات پیرامون آن بارها در جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس صحبت کرده‌ایم ولی از نظر قانونی برای خود ما نیز شفاف نیست که آیا باید خانه سینما بسته می‌شد یا نه؟ به هرصورت این اقدام انجام  و خانه سینما منحل شد و دلایل این اقدام را فقط باید از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرسید.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بربازگشایی مجدد خانه سینما و نحوه اداره آن باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت دقیق داشته باشد، در غیر این صورت اینکه سازمانی را ببندیم و به جای آن سازمان دیگری باز کنیم در این مورد موازی کاری شده و مشکلات تازه‌ای را نیز به وجود خواهد آورد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، یادآوشد: برای بازگشایی مجدد خانه سینما باید مسوولان فرهنگی کشور طی نشستی با تعامل با یکدیگر به بیان نقطه ضعف‌ها و نقاط مثبت این مجموعه پرداخته و با ارایه راهکارهای موثر مشکلات آن را برطرف سازند./

"طی اخبار منتشر شده در سایت‌های خبری با تصمیم رییس جمهور احتمال دارد که خانه سینما در سال جدید بار دیگر بازگشایی شود."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet