پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/10 21:32:00
سرویس سیاسی
رئیس‌جمهور هند در دیدار با لاریجانی :

هند نمی‌خواهد تروریست مجدداً به افغانستان بازگردد

رئیس‌جمهور هند در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با تاکید بر حل مشکلات افغانستان تصریح کرد: دولت هند شرکت‌های این کشور را به سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی ایران تشویق می‌کند.
هند نمی‌خواهد تروریست مجدداً به افغانستان بازگردد رئیس‌جمهور هند در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان با تاکید بر حل مشکلات افغانستان تصریح کرد: دولت هند شرکت‌های این کشور را به سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی ایران تشویق می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/35671.jpg هند,نمی‌خواهد,تروریست,مجدداً,به,افغانستان,بازگردد Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت به هند، پراناب موکرجی رئیس‌جمهور هند در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحران مالی اخیر جهان و بی‌ثباتی حوزه پولی یورو و تاثیر آن بر دیگر کشورهای جهان گفت: این مسئله ضرورت همکاری اقتصادی کشورهای منطقه به‌خصوص کشورهایی که با یکدیگر به طور سنتی دوست هستند را نشان می‌دهد.

وی همچنین همکاری دو کشور به‌خصوص در پروژه چابهار که هند را به افغانستان نزدیک می‌کند و نیز مشکل پرداخت واردات نفت از ایران را یادآور شد.

رئیس‌جمهور هند با بیان اینکه دولت هند شرکت‌های این کشور را به سرمایه‌گذاری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران تشویق می‌کند، به تحولات اخیر خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: دهلی معتقد است منازعات سوریه باید از طریق گفت‌وگو حل و آمال و آرزوهای دموکراتیک مردم از طریق مسالمت‌آمیز برآورده شود؛ و نه از راه خشونت و زور.

وی سپس به بازسازی افغانستان اشاره کرد و ادامه داد: دهلی نو معتقد است نباید تروریست دوباره به افغانستان بازگردد و ما خواهان صلح و دموکراسی در این کشور هستیم که به دلیل داشتن چشم‌اندازی مشترکی در این کشور باید همکاری‌های خود را در این زمینه افزایش دهیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet