پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 11:31:00
سرویس سیاسی
دستغیب با اشاره به مذاکرات قزاقستان:

بی‌برنامه‌گی غرب، روند مذاکرات هسته‌ای را طولانی می‌کند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به کارشکنی لابی صهیونیستی در بررسی پرونده هسته ای ایران، طولانی شدن مذاکرات ایران و ۱+۵ را ناشی از نبود برنامه و طرح مشخص غرب در این گفتگوها دانست.
بی‌برنامه‌گی غرب، روند مذاکرات هسته‌ای را طولانی می‌کند نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به کارشکنی لابی صهیونیستی در بررسی پرونده هسته ای ایران، طولانی شدن مذاکرات ایران و 1+5 را ناشی از نبود برنامه و طرح مشخص غرب در این گفتگوها دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/5345.jpg بی‌برنامه‌گی,غرب،,روند,مذاکرات,هسته‌ای,را,طولانی,می‌کند Icana

احمدرضا دستغیب در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت درباره موکول شدن ادامه مذاکرات ایران و 1+5 به فروردین ماه سال آینده گفت: ایران همواره از گفتگو و مذاکره استقبال کرده و مجموعه رفتارها، اقدامات و گفتارهای او نیز نشان می دهد که رویکرد اعتمادسازی را به اندازه کافی دنبال کرده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: بالاترین اعتمادسازی ایران در بحث انرژی صلح آمیز هسته ای، حکم فقهی رهبر انقلاب به عنوان مرجع تقلید و رهبر حکومت اسلامی در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای و نفی تولید و تکثیر سلاح های هسته ای است که بالاتر از هر سند دیگری ارزش دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: تنها نکته بررسی پرونده هسته ای ایران، اعمال فشار لابی صهیونیستی است که روند کار را برای غرب دشوار می کند.

وی ارتباط طولانی شدن مذاکرات و نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری در ایران را رد کرد و توضیح داد: طولانی شدن مذاکرات از سوی غرب به دلیل نداشتن یک طرح و برنامه مشخص است و آنها علی رغم ادعای خود، نسبت به این موضوع و پرونده ایران ذهنی خالی دارند؛ در صورتی که ایران با یک تعریف مشخص و واضح، سیاست مذاکره را دنبال می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ادامه داد: کشورهای مذاکره کننده با جمهوری اسلامی نسبت به سایر کشورها رفتارهای تبعیض آمیزی دارند و طولانی کردن مذاکرات نیز بهانه جویی است برای نداشتن پاسخ نسبت به این رفتارهای تبعیض آمیز.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین درباره این دور از مذاکرات که در قزاقستان انجام شد، اظهار نظر کرد و گفت: روند مثبت و مناسبی بود؛ در حد واسط بین  این جلسه تا نشست بعدی در فروردین ماه، گروه کارشناسی موضوعات را به صورت تخصصی دنبال می‌کند و این زمان برای اقدامات و فعالیت های کارشناسی زمان مناسب خواهد بود.

در حالی مذاکرات ایران و 1+5 در هشتم اسفند پایان یافت که دور بعدی این گفتگوها به فروردین ماه موکول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet