خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/11 12:02:52
سرویس سیاسی
بروجردی با اشاره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 :

قاطعیت مسئولان کشور تاثیر بسزایی در مثبت بودن مذاکرات داشت

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ گفت: قاطعیت مسئولان جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جهت ادامه راه پیشرفت تکنولوژی هسته‌ای در مثبت بودن روند مذاکرات تاثیر بسزایی داشت.
قاطعیت مسئولان کشور تاثیر بسزایی در مثبت بودن مذاکرات داشت رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: قاطعیت مسئولان جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جهت ادامه راه پیشرفت تکنولوژی هسته‌ای در مثبت بودن روند مذاکرات تاثیر بسزایی داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/33349.jpg قاطعیت,مسئولان,کشور,تاثیر,بسزایی,در,مثبت,بودن,مذاکرات,داشت Icana

علاءالدین بروجردی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: مجموعه تحولات اخیر که در راس آن حضور ده ها میلیون نفری ملت بزرگ ایران در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری که در اوج تحریم های آمریکا قرار دارد، به عنوان نقطه اوج تاثیر گذاری در روند مذاکرات هسته ای و تصمیمات کشورهای عضو1+5 تلقی می شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیگر عوامل موثر در روند مثبت مذاکرات هسته ای ادامه داد: قاطعیت مسئولان جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جهت ادامه راه پیشرفت تنکولوژی هسته ای  در چهارچوب اهداف صلح آمیز و مقررات آژانس و عهد نامه NPTو به نتیجه نرسیدن سازو کارهای آمریکایی ها و صدور قطعنامه و تحریم فرا قطعنامه ای در تحقق اراده ملی از دیگر عوامل موثر در این امر بود.

وی افزود: همچنین موفقیت های جدید ایران هم درعرصه هسته ای که منابع عظیم و جدید اورانیوم کشف شد و هم درارتباط با فناوری های هسته ای که منجر به برداشتن گام های جدید در چهارچوب اهداف صلح آمیز شد، همگی از عوامل تاثیر گذار در نوع نگاه جدید گروه1+5 نسبت به مذاکرات آلماتی بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشانه های مثبت بودن این دور از مذاکرات تصریح کرد: از نشانه های مثبت بودن این مذاکرات، توافق دربرگزاری مذاکره بعدی که نشست کارشناسی آن روزهای پایانی سال در استانبول و مذاکرات اصلی نیز اواسط فروردین ماه سال آینده در قزاقستان برگزار می شود، است.

بروجردی با اشاره به بیانیه نمایندگان مجلس در خصوص مذاکرات هسته ای گفت: بیانیه محکم و قاطعانه 252 نمایندگان ملت که روز قبل از آغاز مذاکرات بر ضرورت حفظ منافع ملی و مواضع جمهوری اسلامی ایران توسط مذاکره کنندگان و توجه و هشدار به کشورهای عضو گروه 1+5 آمریکا و گروه غرب و اعلام انتظار از کشورهای سوریه و چین صادر شد نیز ازعوامل تاثیر گذار در ایجاد فضای مثبت تر از گذشته مذاکرات آلماتی بود.

وی با اشاره به تحلیل برخی کارشناسان در مورد عدم بررسی مشکلات و مسائل در مرحله پیش مذاکره و تاثیر منفی بر مذاکرات اصلی گفت: برگزاری اجلاس کارشناسی در پایان سال جاری در استانبول نشان از مردود بودن این نظر و به معنای آن است که خوراک برای اجلاس اصلی آماده شود بنابراین تیم مذاکره کننده بدون برنامه قبلی وارد مذاکره نمی شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلیه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در عرصه فعالیت های هسته ای و اهداف صلح آمیز و در چهارچوب مقررات صورت می گیرد تاکید کرد: امیدواریم استمرار این مذاکرات بتواند با ایجاد فضای مثبت تر، خنثی کننده توطئه های طراحی شده توسط دشمنان انقلاب اسلامی برای شکست این مذاکرات و تاثیر منفی بر کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet