پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/02 10:47:34
سرویس فرهنگی
عزیزی مطرح کرد:

شیروان؛ قطب گردشگری خراسان شمالی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر جاذبه‌های فراوان شیروان در زمینه جذب گردشگر، گفت: وی‍ژگی‌های اقلیمی بی‌بدیل و مناطف بکر تفریحی و سیاحتی، شیروان را به قطب گردشگری استان خراسان شمالی تبدیل کرده است.
شیروان؛ قطب گردشگری خراسان شمالی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر جاذبه‌های فراوان شیروان در زمینه جذب گردشگر، گفت: وی‍ژگی‌های اقلیمی بی‌بدیل و مناطف بکر تفریحی و سیاحتی، شیروان را به قطب گردشگری استان خراسان شمالی تبدیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/17266.jpg شیروان؛,قطب,گردشگری,خراسان,شمالی Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: طبیعت بکر و آب و هوای مطلوب شیروان، مناظر زیبا و بی‌بدیل را شکل داده است که به جرأت می‌توان گفت، این مناطق جزء زیباترین مناطق کشور هستند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: شیروان در طول 9 ماه سال از نعمت برف برخوردار است که این مسئله، این شهرستان را به عنوان یکی از مناطق پرآب کشور شکل داده است.

عزیزی گفت:وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستان‌ها، غارها، چشمه‌ها، یادمان‌های تاریخی، وجود مراکز پذیرایی و تفریحی در جوار کوه، منطقه شیروان را به عنوان یکی از قطب های مهم گردشگری خراسان شمالی مطرح کرده است.

 وی افزود:مناطق سیاحتی و تفریحی این شهرستان شامل؛ روستاهای زو ارم و گلیان، بوستان شیرکوه، منطقه حفاظت شده گلول و سرانی، ییلاقات گیل‌نامانلو، بوانلو و نیز چپانلو همه ساله پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است.

عزیزی در تشریح جاذبه‌های گردشگری روستای زوارم افزود: زوارم یا دره بهشت در 28 کیلومتری جنوب شهر با جاده آسفالته واقع شده که دره‌ای پرآب و درخت را با چشمه‌های فراوان در برمی‌گیرد و مردم آن به زبان ترکی تکلم می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر تنوع قومیت‌ها در شیروان، تصریح کرد: مردم شیروان از دو قوم کرد(کرمانج) و ترک تشکیل شده‌اند، که سال‌هاست با یکدیگر به‌صورت مسالمت‌آمیز در حال زندگی هستند و حسن همجواری این دو قوم در شهرستان ‌شیروان فضای فرهنگی شایان توجهی را به‌وجود آورده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرستان شیروان به لحاظ مذهبی و فرهنگی استان غنی و یک‌دستی است که معمولا مردم این سامان به اعیاد مذهبی و ولادت ائمه اطهار توجه و اهتمام وی‍ژه‌ای دارند./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet