پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 09:06:00
سرویس اجتماعی
ندیمی تأکید کرد:

تبلیغات؛ راهی برای جبران افزایش هزینه های وسایل حمل ونقل عمومی

عضو فراکسیون مدیرت شهری و روستایی مجلس، با تأکید بر اینکه همه بار افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی در سال آینده نباید بر دوش مردم تحمیل شود، گفت: استفاده از تبلیغات در وسایل حمل ونقل عمومی می‌تواند حجم قابل توجهی از افزایش هزینه های رانندگان وسایل حمل ونقل عمومی را جبران کند.
تبلیغات؛ راهی برای جبران افزایش هزینه های وسایل حمل ونقل عمومی عضو فراکسیون مدیرت شهری و روستایی مجلس، با تأکید بر اینکه همه بار افزایش نرخ کرایه حمل ونقل عمومی در سال آینده نباید بر دوش مردم تحمیل شود، گفت: استفاده از تبلیغات در وسایل حمل ونقل عمومی می‌تواند حجم قابل توجهی از افزایش هزینه های رانندگان وسایل حمل ونقل عمومی را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16187.jpg تبلیغات؛,راهی,برای,جبران,افزایش,هزینه,های,وسایل,حمل,ونقل,عمومی Icana

ایرج ندیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد افزایش احتمالی نرخ کرایه‌ وسایل حمل ونقل عمومی در سال آینده، تصریح کرد: اصل افزایش نرخ‌ها متناسب با رشد قیمت‌های بازار قابل توجیه است اما در این میان باید به راهکارهایی اندیشیده شود که همه بار افزایش قیمت‌ها بر دوش مردم تحمیل نشود.

نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه ما باید برای تأمین هزینه‌های چرخانندگان وسایل حمل ونقل عمومی، از راه‌های دیگر مثل تبلیغات استفاده کنیم، افزود: استفاده از تبلیغات برای وسایل حمل ونقل عمومی می‌تواند حجم قابل توجهی از افزایش هزینه های رانندگان وسایل حمل ونقل عمومی را جبران کند که این موضوع باعث می شود تمام فشار ناشی از افزایش قیمت ها به جامعه وارد نشود.  

ندیمی مشکلات پیش‌روی تبلیغات در ناوگان حمل ونقل عمومی را نبود نظارت کافی و دولتی اداره شدن صرف نهاد‌های متولی آن‌ها خواند و گفت: متأسفانه نهاد‌های ذی‌ربط توانایی نظارت کافی روی تبلیغات را ندارند و از دیگر سو دولتی اداره شدن صرف خطوط حمل و نقل عمومی بسیاری از فرصت‌ها را برای اجرایی شدن، طرح‌های خلاقانه  گرفته است.

وی همچنین در مورد حمایت‌های دولتی از ناوگان حمل ونقل عمومی، گفت: اگر بخواهیم واقع‌بینانه به این مسئله نگاه کنیم، در شرایطی که  حجم گسترده‌ای از ناوگان حمل ونقل عمومی از سوی دولت و شهرداری ها اداره می‌شود، این بخش‌ها باید در انجام وظایف خود در دادن یارانه‌‌ها و تسهیلات وی‍‍ژه به کارکنان ناوگان حمل ونقل عمومی برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

عضو کمیسیون مدیرت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در تنظیم نرخ کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی برای سال آینده باید به گونه‌ای رفتار شود که سه ضلع مثلث یعنی مسئولان ناوگان حمل ونقل عمومی، مردم و رانندگان وسایل حمل ونقل عمومی متضرر نشوند و افزایش یا ثابت ماندن قیمت‌ها به سود بخش خاصی به صورت یکسویه نچرخد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet