پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/22 09:25:16
سرویس استان ها
قادری با اشاره به ظرفیت‌های توسعه صنایع دستی در شیراز مطرح کرد:

صنایع دستی راهکاری برای رفع مشکلات ارزی

نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه باتوجه به مشکلات تامین ارزی یکی از راهکارهای افرایش شاخص اقتصادی توسعه صنایع دستی است، افزود: صنایع دستی شیراز می تواند سهمی از در آمد صادراتی ایران را به خود اختصاص دهد.
صنایع دستی راهکاری برای رفع مشکلات ارزی نماینده مردم شیراز در مجلس با بیان اینکه باتوجه به مشکلات تامین ارزی یکی از راهکارهای افرایش شاخص اقتصادی توسعه صنایع دستی است، افزود: صنایع دستی شیراز می تواند سهمی از در آمد صادراتی ایران را به خود اختصاص دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/27001.jpg صنایع,دستی,راهکاری,برای,رفع,مشکلات,ارزی Icana

جعفر قادری در گفت‌و گو با خبرنگار انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، افزود: صنایع دستی بخشی ازاقتصاد و هنر ملی ماست که علاوه بر جنبه های تولید ثروت، فرهنگ و ارزش های  تاریخی و نیز خلاقیت و بینش‌های فرهنگی و معنوی اقوام ساکن در هر نقطه ای از کشورمان را منعکس می سازد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: سیگنال اقتصادی صنایع دستی می‌تواند به نحو اصولی با وابستگی وارداتی به طریق هنرمندانه ای مبارزه کند زیرا این نوع از تولید داخلی بطور مسقیم ربط پیدا می‌کند به ذوق و هنری ایرانی که نشانگر تمدن و فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی است.

وی ادامه داد: ‌با توسعه صنایع دستی می‌توانیم از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری کنیم که این امر نشانگرتوازن اقتصادی قابل  وثوقی  است که می تواند محور تولید ثروت  در این حوزه انتخابیه به شمار آید.

 قادری افزود: این نکته ضروری است که امروزه در بسیاری از کشورهای  خاورمیانه، ارویایی و بویژه در توسعه یافته ترین کشورهای جهان به صنعت  صنایع دستی به گونه‌ای نگاه می‌شود که می‌تواند منجی بسیاری ازمشکلات اقتصادی باشد.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات مجلس ، یادآورشد:  حمایت از تولید داخلی وظیفه تمام مسولان اجرایی کشور است به همین علت باید با استفاده از تکنولوژی مدرن و با استفاده از نظرات پیشکسوتان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سر و سامانی به وضعیت تولید صنایع دستی در کشور بدهیم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet