پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 09:47:15
سرویس اقتصادی
احمدی در واکنش به دور جدید پیش فروش سکه:

نرخ بیش ازیک میلیون تومانی سکه، به معنی پذیرش افزایش قیمت است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به دور جدید پیش فروش سکه گفت: نرخ گذاری بیش از یک میلیون تومانی برای سکه اشتباه بوده، بنابراین به نظر می‌رسد به دلیل رسیدن به ایام پایانی سال این امر تورم و نقدینگی فزاینده‌ای را درجامعه ایجاد خواهد کرد.
نرخ بیش ازیک میلیون تومانی سکه، به معنی پذیرش افزایش قیمت است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به دور جدید پیش فروش سکه گفت: نرخ گذاری بیش از یک میلیون تومانی برای سکه اشتباه بوده، بنابراین به نظر می‌رسد به دلیل رسیدن به ایام پایانی سال این امر تورم و نقدینگی فزاینده‌ای را درجامعه ایجاد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/22595.jpg نرخ,بیش,ازیک,میلیون,تومانی,سکه،,به,معنی,پذیرش,افزایش,قیمت,است Icana

عثمان احمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از دور جدید پیش فروش سکه گفت: طرح پیش فروش سکه که چند روزی از آغاز آن می‌گذرد مطمعنا" یک حباب کاذب را در بازار سکه ایجاد خواهد کرد، چراکه در شرایط کنونی نیز با آغاز چنین طرحی شاهد افزایش قیمت سکه در بازار هستیم.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نرخ گذاری یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومانی برای پیش فروش سکه نوعی پذیرش افزایش قیمت این کالا در بازار است، افزود: نرخ گذاری بیش از یک میلیون تومانی برای سکه اشتباه بوده، بنابراین به نظر می‌رسد به دلیل رسیدن به ایام پایانی سال این امر تورم و نقدینگی فزاینده‌ای را در جامعه ایجاد خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به نوسانات اخیر بازار سکه و ارز، عملکرد رییس کل بانک مرکزی را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: بعد از بوجود آمدن حباب کاذب در بازار ارز و همچنین مسکن، متاسفانه بانک مرکزی با اقدامات نادرست ونسنجیده به وضعیت بحرانی سکه و ارز دامن زده، لذا باید اذعان کرد با چنین سیاست‌هایی نمی‌توان قیمت کاذب سکه را پایین آورد.

احمدی با بیان اینکه پیش فروش سکه با قیمت بالای یک میلیون تومانی به معنی آن است که دیگر مردم انتظار نرخی پایین‌تر از آن را نداشته باشند، تصریح کرد: سکه در کشور باید با قیمت واقعی عرضه شود، نه اینکه با تعیین نرخ قطعی برای افزایش قیمت آن رقابت ایجاد کرده و تورم را در جامعه دامن بزنیم، لذا سیاست‌های بانک مرکزی پسندیده نبوده و من به عنوان نماینده مجلس از این بابت ابراز تاسف می‌کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: سیاست بانک مرکزی قطعا" افزایش تورم ایجاد کرده، بنابراین اثرات آن تبعا" بعد از تعطیلات فروردین 92 برای همه ملموس و آشکار خواهد شد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet