پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:30:27
سرویس اقتصادی
موسوی :وابستگی به درآمدهای نفتی خطا و قابل دفاع نیست

دولت درصادرات غیرنفتی ضعیف عمل‌کرده است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه دولت در امر صادرات غیر نفتی ضعیف عمل کرده، تصریح کرد: در چند ماه باقی مانده به عمر دولت دهم نمی‌توان بلند پروازانه فکر کرده و حساب ویژه‌ای روی صادرات غیر نفتی باز کرد.
دولت درصادرات غیرنفتی ضعیف عمل‌کرده است عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه دولت در امر صادرات غیر نفتی ضعیف عمل کرده، تصریح کرد: در چند ماه باقی مانده به عمر دولت دهم نمی‌توان بلند پروازانه فکر کرده و حساب ویژه‌ای روی صادرات غیر نفتی باز کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/23583.jpg دولت,درصادرات,غیرنفتی,ضعیف,عمل‌کرده,است Icana

سید موسی موسوی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه باید از اتکاء به درآمدهای فروش نفت و مشتقات آن فاصله گرفت، گفت: هزینه درآمدهای نفتی باید به جای مصرف، صرف نگهداشت چاه‌ها و میادین مشترک شود، لذا تا به امروز هر چه در این مورد کوتاهی شده قطعا" خطا بوده و هیچ دفاعی از آن وجود ندارد.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طبق برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه باید از وابستگی به درآمدهای نفتی کاسته شود افزود: کاستن از اتکاء به درآمدهای نفتی به عنوان یک برنامه راهبردی و عملیاتی باید به جدیت دنبال شود، اما به نظر نمی‌رسد این امر در سال آینده نیز به طور کامل محقق شود.

وی با بیان این مطلب که دولت در امر صادرات غیر نفتی ضعیف عمل کرده، تصریح کرد: در چند ماه باقی مانده به عمر دولت دهم نمی‌توان بلند پروازانه فکر کرده و حساب ویژه‌ای روی صادرات غیر نفتی باز کرد.

موسوی با اشاره به اینکه دولت در مورد افزایش صادرات غیر نفتی تنها ادعا می‌کند در حالی که آمارها چیز دیگری نشان می‌دهد، اظهارداشت: در کوتاه مدت نمی‌توان انتظار جهش در مورد صادرات غیر نفتی داشت، اما با همه این اوصاف امید است مجلس بتواند در بودجه 92 این امر را محقق کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: کاستن از وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش صادرات غیر نفتی از الزامات کشور بوده تا بتوان چرخ تولید و اشتغال زایی را در کشور چرخانده و اقتصاد را ازتک محصولی خارج کنیم./

پایان پیام
      
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet