پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:22:53
سرویس اجتماعی
رستمیان:

مسئولان از ظرفیت‌های دینی برای کنترل ایدز استفاده نکرده‌اند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه متأسفانه مسئولان از ظرفیت‌های دینی و عقیدتی در جهت بهبود سلامت کشور استفاده نکرده‌اند، گفت: اگر با توجه به این ظرفیت‌ها می‌توانستیم مردم را با مسائل مرتبط با بیماری ایدز آشنا کنیم، هم‌اکنون شاهد تشدید شیوع این بیماری در کشور نبودیم.
مسئولان از ظرفیت‌های دینی برای کنترل ایدز استفاده نکرده‌اند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه متأسفانه مسئولان از ظرفیت‌های دینی و عقیدتی در جهت بهبود سلامت کشور استفاده نکرده‌اند، گفت: اگر با توجه به این ظرفیت‌ها می‌توانستیم مردم را با مسائل مرتبط با بیماری ایدز آشنا کنیم، هم‌اکنون شاهد تشدید شیوع این بیماری در کشور نبودیم. https://cdn.icana.ir/d/019/14294.jpg مسئولان,از,ظرفیت‌های,دینی,برای,کنترل,ایدز,استفاده,نکرده‌اند Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اعلام اینکه شیوع بیماری ایدز در کشور ریشه در افزایش اعتیاد‌های پرخطر دارد، گفت:‌ بر اساس آمارها اعتیاد تزریقی شایع‌ترین راه برای انتقال ایدز و بیماری‌های ویروسی است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خوشبختانه کنترل بیماری ایدز در بعضی اماکن عمومی مانند زندان‌ها بهبود یافته است، افزود: جلوگیری از ایدز تنها با کاهش میزان اعتیاد تزریقی در کشور محقق می‌شود.

وی ادامه داد: تشویق به استفاده از سرنگ یک بار مصرف به جای سرنگ مشترک، تشویق معتادان به استفاده نکردن از روش‌های تزریقی، افزایش درمانگاه‌های اعتیاد و درمان از طریق متادون از مهم‌ترین اقدامات برای کاهش شیوع بیماری ایدز در کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه بخشی از شیوع بیماری ایدز به‌علت رفتارهای پرخطر جنسی است، یادآور شد:‌ کشور ما به‌علت دارا بودن منابع غنی فرهنگی و دینی می تواند با برنامه‌ریزی از شیوع بیماری ایدز از این طریق جلوگیری کند.

رستمیان با بیان اینکه متأسفانه مسئولان از ظرفیت‌های دینی و عقیدتی در جهت بهبود سلامت کشور استفاده نکرده‌اند، تصریح کرد: به طور قطع اگر با توجه به این ظرفیت‌ها می‌توانستیم مردم را با مسائل مرتبط با بیماری ایدز آشنا کنیم، هم‌اکنون شاهد موج سوم شیوع ایدز در کشور نبودیم.

وی با اعلام اینکه بیماری ایدز در اوایل مبتلا شدن فرد غیرقابل‌شناسایی است، گفت: این موضوع ضرورت آموزش پیشگیری در جامعه را بیش از پیش نشان می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر لزوم هماهنگی و تعامل میان دستگاه‌های متولی کنترل بیماری ایدز در کشور تأکید کرد و افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و صداوسیما به‌عنوان متولیان اصلی باید در جهت آموزش و پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز در کشور تلاش کنند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه اقدامات صدا وسیما برای آگاه‌سازی مردم در برابر شیوع بیماری ایدز مقطعی و در کمترین حد بوده است، گفت: به طور حتم تمام مسئولان شیوع بیماری ایدز در کشور را باید جدی گرفته و در جهت کنترل آن برنامه‌ریزی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet