پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 11:04:00
سرویس بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست خارجی مجلس؛

دولت مرسی باید به آرمان‌های انقلاب پایبند باشد

سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه یکی از راهبردهای انقلاب مصر مقابله با ظلم‌های رژیم صهیونیستی بود، معاهده کمپ دیوید را سمبل ظلم اسرائیل به مردم مصر دانست و گفت: دولت مرسی باید به آرمان‌های انقلاب پایبند باشد.
دولت مرسی باید به آرمان‌های انقلاب پایبند باشد سید حسین نقوی حسینی با بیان اینکه یکی از راهبردهای انقلاب مصر مقابله با ظلم‌های رژیم صهیونیستی بود، معاهده کمپ دیوید را سمبل ظلم اسرائیل به مردم مصر دانست و گفت: دولت مرسی باید به آرمان‌های انقلاب پایبند باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg دولت,مرسی,باید,به,آرمان‌های,انقلاب,پایبند,باشد Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم بازنگری دولت مصر در معاهده کمپ دیوید میان قاهره-تل آویو، اظهار داشت: دولت محمد مرسی رئیس جمهوری مصر باید به یکی از راهبردهای انقلاب این کشور که مقابله با ظلم های رژیم صهیونیستی است پایبند باشد.

 نماینده مردم ورامین و پیشوا درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند روز گذشته دادگاه عالی مصر برای لغو پیمان کمپ دیوید تشکیل جلسه داده بود، تصریح کرد: رهبران انقلاب مصر باید با احترام گذاشتن به خواست مردمی سمبل ظلم وستم رژیم اشغال‌گر قدس به ملت مصر که همان معاهده ننگین کمپ دیوید است را لغو کنند.

 وی با تاکید براینکه اقدامات رژیم صهیونیستی در چند سال گذشته موید این است که مطالبات مردم مصر به حق بوده است، ادامه داد:  برگزاری جشن و پایکوبی در مسجدی در اراضی اشغالی به مناسبت انعقاد این پیمان ننگین خود نشان از به حق بودن خواست مردم است.

 نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: دولتی که حاصل انقلاب در مصر است باید در راستای آرمان های فلسطین گام بردارد و به خواست مردم خود نیز توجه ای ویژه داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برگزاری جشن و پایکوبی در مسجد مسلمانان در اراضی اشغالی در سالگرد انعقاد پیمان کمپ دیوید خلاف مقرارات بین المللی است، خاطرنشان کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی مغایر با کنوانسیون‌های بین المللی پیرامون آزادی ادیان و حقوق بشری است.

 دادگاهی در مصر پیرامون لغو پیمان کمپ دیوید میان مصر و رژیم صهیونیستی به دلیل برگزاری جشن و پایکوبی در مسجدی در اراضی اشغالی از سوی یهودیان افراطی در سالگرد انعقاد این پیمان در حال تصمیم‌گیری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet