پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 16:18:08
سرویس اقتصادی
جلیلی :ورود دولت در تمامی عرصه‌های اقتصاد بحران را بیشتر می‌کند

تورم افسارگسیخته با تقویت بخش خصوصی مهارخواهد شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس‌با بیان اینکه دولت نباید در وضعیت کنونی کشور با توجه به تورم بالای اقتصادی در بازار رقابت با هدف کسب سود وارد شود گفت:با تقویت بخش‌خصوصی می توان تورم افسارگسیخته را در کشور مهار کرد.
تورم افسارگسیخته با تقویت بخش خصوصی مهارخواهد شد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس‌با بیان اینکه دولت نباید در وضعیت کنونی کشور با توجه به تورم بالای اقتصادی در بازار رقابت با هدف کسب سود وارد شود گفت:با تقویت بخش‌خصوصی می توان تورم افسارگسیخته را در کشور مهار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/7123.jpg تورم,افسارگسیخته,با,تقویت,بخش,خصوصی,مهارخواهد,شد Icana

اسماعیل جلیلی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به میزان تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی افزود: نرخ 30  درصدی تورم بسیار برای اقتصادزیان‌ آور بوده و می‌تواند کشور را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کند.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه دولت نباید در وضعیت کنونی کشور با توجه به تورم بالای اقتصادی در بازار رقابت با هدف کسب سود وارد شود تصریح کرد: متأسفانه وارد شدن دولت در بازار سکه، ارز، دلار و مسکن موجبات بیشتر شدن رقابت و دامن زدن به تورم بیشتر را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه تورم در جامعه سیر صعودی دارد، گفت: دولت در این وضعیت به جای کمک به بهبود وضعیت، رقابت برای کسب سود بیشتر را آغاز کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که ورود دولت در تمامی عرصه‌های اقتصاد بحران را بیشتر می‌کند افزود: دخالت بیش‌از حد دولت و ایجاد بازار رقابت برای کسب سود بیشتر بخش خصوصی را ناتوان می‌کند که این خود معضلی برای اقتصاد کشور است.

وی ادامه داد: لازم است بخش خصوص در کشور قدرت لازم را بدست‌ بیاورد تا بتواند بار زیاد موجود بر اقتصاد را کاهش داده و تورم را پایین بیاورد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی و هفتکل در مجلس‌با اشاره به افزایش حبابی قیمت خودرو در بازار گفت: اگر دولت در نقش خود به خوبی ظاهر می‌شد و رقابت‌های بی‌نتیجه برای اقتصاد راه  نمی‌انداخت هیچ‌گاه شاهد افزایش حبابی قیمت در  بحث بازار خودرو نبودیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: در صورتی که در رویکردهای دولت تعدیلی اساسی ایجاد شود می‌توان به کاهش نرخ تورم در جامعه امیدوار بود در غیر این صورت باید منتظر صعود میزان تورم به بیش از 30 درصد نیزباشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet