پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 11:19:51
سرویس اجتماعی
هروی تاکید کرد: حمایت از نخبگان در سال 91 ناامید کننده بود

ضرورت اختصاص ضریبی از بودجه دستگاه‌ها به امور نخبگان

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در سال ۹۱ حمایت از نخبگان بسیار ناامید کننده بود، گفت: برای تضمین آینده کشور باید تمام دستگاه‌ها مکلف باشند تا قسمتی از ضریب اعتباری خود را به بحث نخبگان اختصاص دهند.
ضرورت اختصاص ضریبی از بودجه دستگاه‌ها به امور نخبگان نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در سال 91 حمایت از نخبگان بسیار ناامید کننده بود، گفت: برای تضمین آینده کشور باید تمام دستگاه‌ها مکلف باشند تا قسمتی از ضریب اعتباری خود را به بحث نخبگان اختصاص دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/22253.jpg ضرورت,اختصاص,ضریبی,از,بودجه,دستگاه‌ها,به,امور,نخبگان Icana

جواد هروی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبارات به امور نخبگان، افزود: تاکنون امور مربوط به نخبگان از بودجه‌های مختلف تامین می‌شد درحالی که ضروری است اعتبار لازم در قالب ردیفی جداگانه برای این مهم در لایحه بودجه در نظر گرفته شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در حال حاضر بودجه اختصاص داده شده به نخبگان متناسب با نیاز آنها در عرصه جذب، هدایت و توانمندسازی آنها نیست، ادامه داد: بسیاری از پژوهشگاه‌های مهمی مثل رویان، به دلیل کاهش اعتبارات دچار مشکل شدند چراکه بودجه‌ای که قرار بود به این مراکز پژوهشی اختصاص داده شود کمتر از یک سوم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اینکه بسیاری از طرح‌ها عمرانی در مراکز علمی کشور به دلیل کمبود اعتبار با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند، تصریح کرد: به طور حتم می‌توان از بودجه‌های پژوهشی که باید بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه تا سه درصد افزایش پیدا کند، جهت بودجه تحقیقاتی استفاده شود.

وی یادآور شد: بدیهی است که باید راه‌های تازه‌ای برای تخصیص اعتبار به امور نخبگان در نظر گرفت به گونه‌ای که اگر لازم باشد درصدهایی را در برخی از اعتبارات، مختص بحث نخبگان قرار داد.

هروی، با بیان اینکه معاونت علمی و فناوری و معاونت پژوهشی در دانشگاه‌ها به تنهایی نمی‌توانند بحث امور نخبگان را پیگیری کنند، افزود: متاسفانه در سال 91 حمایت از نخبگان بسیار ناامید کننده بود و بودجه‌ای که قرار بود به امور این افراد اختصاص داده شود، به درستی تامین نشد.

نماینده مردم قائنات در مجلس نهم، ادامه داد: اگر قرار باشد در سال‌های آینده با کاهش اعتبارت در عرصه پژوهشی مواجه باشیم بدون‌شک تمام ساختارهایی که در سال‌های گذشته برای نخبگان در نظر گرفته شده از هم پاشیده می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه در بودجه سال آینده باید اختصاص اعتبار به تولیدات علمی، افزایش یابد، تصریح کرد: این مهم سیاستی است که در کشورهای مختلف دنیا به کار گرفته می‌شود و ما نیز برای آنکه آینده کشورمان را تضمین کنیم باید روی نخبگان به هر قیمتی سرمایه‌گذاری کنیم.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: نباید تنها بحث نخبگان را در آموزش عالی و آموزش و پرورش دید بلکه لازم است این مهم در عرصه صنعت، کشاوری و دیگر حوزه‌ها لحاظ شود، بنابراین باید تمام دستگاه‌ها مکلف باشند تا قسمتی از ضریب اعتباری خود را به بحث نخبگان اختصاص دهند چراکه در این صورت است که می‌توان آینده کشور را تضمین کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet