پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 11:52:22
سرویس اجتماعی
رحماندوست با یادآوری نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال تأکید کرد:

لزوم برخورد قاطعانه با توزیع‌کنندگان مواد محترقه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر لزوم برخورد قاطعانه با تولید و توزیع‌کنندگان مواد محترقه با توجه به نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال، گفت: باید با سوداگرانی که سلامت فرزندان این مرز و بوم را دستاویزی برای رسیدن به سود شخصی قرار می‌دهند برخورد قاطع شود.
لزوم برخورد قاطعانه با توزیع‌کنندگان مواد محترقه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر لزوم برخورد قاطعانه با تولید و توزیع‌کنندگان مواد محترقه با توجه به نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال، گفت: باید با سوداگرانی که سلامت فرزندان این مرز و بوم را دستاویزی برای رسیدن به سود شخصی قرار می‌دهند برخورد قاطع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5986.jpg لزوم,برخورد,قاطعانه,با,توزیع‌کنندگان,مواد,محترقه Icana

مجتبی رحماندوست در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد لزوم فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها برای کاهش آسیب‌های ناشی از بدعت‌های ناهنجار در مراسم چهارشنبه‌سوری، افزود: بازدارندگی از اقدامات خطرآفرین میان جوانان ونوجوانان از جمله مواردی است که سخت‌گیری‌های تربیتی بیشتری را می‌طلبد به طوری که خانواده‌ها باید در مورد آن شدت عمل نشان دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور معمول در بحث‌های تربیتی و آموزشی، کارشناسان امر، والدین را به سوی رفتارهای تشویقی و هدایتی رهنمون می‌سازند اما در مورد جلوگیری از رفتار‌های پرخطر در چهارشنبه‌سوری به نظر می‌رسد، پدران و مادران به‌صورت استثنا باید با حساسیت بیشتری فعالیت فرزندان را کنترل کنند.

رحماندوست افزود: از دیگر سو وسایل ارتباط جمعی به‌ویژه سیمای جمهوری اسلامی باید در راستای فرهنگ‌سازی برای کاهش‌های پیامد‌های منفی رفتار‌های پرخطر در روز چهارشنبه آخر سال، به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

وی ادامه داد: در مورد ویژه سوختگی‌ها و سوانح ناشی از چهارشنبه سوری شاید بد نباشد که صدا وسیما صحنه‌های ناشی از این سوانح را به مردم نشان دهد، زیرا پخش این تصاویر بزرگترین نقش بازدارندگی از رفتار‌های پر خطر در این روز را دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، همچنین با تأکید بر لزوم برخورد‌های انتظامی مناسب با تولید و توزیع‌کنندگان مواد محترقه بین جوانان و نوجوانان، افزود: باید با سوداگرانی که جان و سلامت فرزندان این مرز و بوم را دستاویزی برای رسیدن به سود و نفع شخصی قرار می‌دهند برخورد قاطع شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: برخورد قاطعانه با عوامل تولید و توزیع مواد محترقه از جمله اقداماتی است که موردپسند همه افراد جامعه بوده و موجبات رضایت‌مندی اغلب خانواده‌ها را فراهم خواهد ساخت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet