پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 12:28:28
سرویس اقتصادی
شریعتی در واکنش به افزایش قیمت مرغ و ماهی در بازار:

مرغ یخ‌زده هم قیمت‌ها را منجمد نکرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ورود مرغ منجمد به بازار نیز متأسفانه نتوانسته پر مرغ‌ها را برای جلوگیری از پرواز قیمت آن‌ها بچیند گفت: افزایش قیمت خوراک آبزیان، تأمین مواد خوراکی مرغ با تورم موجود و همچنین دخالت دلالان عامل اصلی گرانی ها در بازار مواد پروتئینی است.
مرغ یخ‌زده هم قیمت‌ها را منجمد نکرد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ورود مرغ منجمد به بازار نیز متأسفانه نتوانسته پر مرغ‌ها را برای جلوگیری از پرواز قیمت آن‌ها بچیند گفت: افزایش قیمت خوراک آبزیان، تأمین مواد خوراکی مرغ با تورم موجود و همچنین دخالت دلالان عامل اصلی گرانی ها در بازار مواد پروتئینی است. https://cdn.icana.ir/d/019/23323.jpg مرغ,یخ‌زده,هم,قیمت‌ها,را,منجمد,نکرد Icana

محمد‌باقر شریعتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه افزایش تقاضا از سوی مردم در شب عید برای تأمین مایحتاج خود موجبات افزایش قیمت مواد پروتئینی را رقم زده افزود: بیشترین سود را  از افزایش تقاضای مردم دلالان هستند  که با دستکاری بازار و کاهش عرضه سود‌های کلانی را به جیب می‌زنند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز در افزایش قیمت موارد پروتئینی بی‌اثر نبوده تصریح کرد: متأسفانه واردات خوراک مرغ و ماهی با بالا رفتن نرخ ارز خود به خود هزینه‌ها را بر دوش مصرف‌کننده نهایی سرازیر می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت مرغ و ماهی در بازار گفت: افزایش قیمت خوراک آبزیان، تأمین مواد خوراکی مرغ با تورم موجود و همچنین دخالت دلالان عامل گرانی در بازار مواد پروتئینی هستند.

وی با بیان این مطلب که دولت باید از هر قابلیتی برای افزایش مرغ و ماهی در بازار برای کاهش قیمت آن‌ها استفاده کند افزود: ورود مرغ منجمد به بازار نیز متأسفانه نتوانسته پر مرغ‌ها را برای جلوگیری از پرواز قیمت آن‌ها بچیند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس با بیان اینکه از جمله دلایل افزایش قیمت مرغ و ماهی در بازار بالا رفتن مواد خوراکی و نهاده‌های آنان است تصریح کرد: در برخی موارد واردات نهاده‌های دام و آبزیان با نوسانات قیمت ارز خود قیمت‌ها را به سوی افزایش هدایت می‌کند که باید از سوی دولت و مسئولان اقدامی اساسی برای کاهش هر‌چه بیشتر مواد پروئینی مایحتاج مردم صورت بگیرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: تنظیم بازار مواد پروتئینی که جز مایحتاج اساسی مردم به شمار می‌روند باید در دستور کار دولت و مسئولان قرار بگیرد و هرچه سریع‌تر با دلالان موجود برای کاهش قیمت‌ها مقابله شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet