پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 09:01:42
سرویس بین الملل
هروی:

آمریکا قصد رخنه در خط‌مشی دولت‌های موافق سوریه را دارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیاست منزوی سازی ایران و سوریه در منطقه آن گونه که آمریکا انتظارش را داشت پیش‌ نرفت،گفت: آمریکا قصد رخنه در خط‌مشی دولت‌های موافق سوریه را دارد.
آمریکا قصد رخنه در خط‌مشی دولت‌های موافق سوریه را دارد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سیاست منزوی سازی ایران و سوریه در منطقه آن گونه که آمریکا انتظارش را داشت پیش‌ نرفت،گفت: آمریکا قصد رخنه در خط‌مشی دولت‌های موافق سوریه را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/11560.jpg آمریکا,قصد,رخنه,در,خط‌مشی,دولت‌های,موافق,سوریه,را,دارد Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت،  ضمن اشاره به اینکه وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه مسئول حل بحران در سوریه شده اند، توضیح داد: با آغاز سال جدید میلادی رویکرد جدیدی در عرصه بین‌المللی به وجود آمد و معادلات برخلاف سیاست‌خارجی و منافع ملی آمریکا پیشرفته است.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست منزوی سازی ایران و سوریه در منطقه آن گونه که آمریکا انتظارش را داشت پیش‌ نرفت، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قصد داشتند تا حداکثر ظرف مدت دو ماه طومار سوریه را به هم بپیچند ولی پشتیبانی مردم و ارتش از بشار اسد اجازه این کار را نداد از این رو غرب ناچار شد تا استراتژی خود راتغییر داده و از طریق سیاسی اهداف خود را دنبال کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه  آمریکا قصد رخنه در خط‌مشی دولت‌های موافق سوریه را دارد، افزود: آمریکایی‌ها قصد دارند تا خط‌مشی روسیه و چین را در مورد بشار اسد تغییر دهند از این رو می‌خواهند با نزدیک شدن به روسیه مواضع این کشور را با خود هماهنگ کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،‌ گفت: روسیه در دوران پوتین درک و فهم بیشتر و بهتری نسبت به اوضاع بین‌المللی پیدا کرده و این باعث شده تا فریب سیاست‌ کاری آمریکا در سوریه را نخورد از این رو خط‌مشی لاورووف در منطقه مخاطبان بیشتری دارد تا خط مشی که جان کری دنبال می‌کند.

رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا، وزیران امور خارجه دو کشور را مامور پیگیری ابتکارعمل‌های جدید برای حل بحران سوریه کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet