پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:36:38
سرویس اقتصادی
ایرانپور با اشاره به عرضه نشدن پسته با قیمت تعیین شده از سوی دولت تأکید کرد:

عرضه پسته 30 هزار تومانی، شعاری بی‌عمل از سوی دولت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عرضه نشدن پسته با قیمت تعیین شده از سوی دولت، گفت: متأسفانه عرضه پسته با قیمت ۳۰ هزار تومان در هر کیلو فقط در حد شعار از سوی دولت و مسئولان باقی مانده است.
عرضه پسته 30 هزار تومانی، شعاری بی‌عمل از سوی دولت عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عرضه نشدن پسته با قیمت تعیین شده از سوی دولت، گفت: متأسفانه عرضه پسته با قیمت 30 هزار تومان در هر کیلو فقط در حد شعار از سوی دولت و مسئولان باقی مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19684.jpg عرضه,پسته,30,هزار,تومانی،,شعاری,بی‌عمل,از,سوی,دولت Icana

علی ایرانپور در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید برای کاهش فشار گرانی‌ها در شب عید دولت مصمم‌تر وظایف نظارتی خود را انجام دهد گفت: قیمت 30 هزار تومان برای هر کیلو پسته فقط در حد حرف مانده و در همه فروشگاه‌ها با قیمتی بیش از این عرضه می‌شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در استان اصفهان در حال حاضر پسته کیلویی 60 تا 80 هزار تومان عرضه می‌شود افزود: افزایش بیش از حد قیمت پسته در کشوری که خود تولید‌کننده بهترین نوع این محصول است توجیه منطقی ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عرضه نشدن پسته با قیمت تعیین شده از سوی دولت،  گفت: متأسفانه قیمت 30 هزار تومان در هر کیلو برای پسته‌فقط در حد شعار از سوی دولت و مسئولان باقی مانده است.  

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که مسئولان به جای حرف زدن و شعار دادن باید عمل کنند تصریح کرد: قیمت پسته کیلویی 30هزار تومان شعاری از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که تاکنون عملی نشده است.

وی با بیان اینکه تأمین مایحتاج مردم در شب عید با قیمت مناسب وظیفه دولت و مسئولان است افزود: لغو صادرات پسته از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز نتوانست قیمت پسته را مهار کند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با یادآوری صادارت پسته و لغو مجدد آن گفت: اقدامات این‌چنینی دولت و مسئولان بی‌ثباتی در تصمیم‌گیری‌ها را به ذهن می‌رساند.

ایرانپور ادامه داد: متأسفانه عرضه نشدن پسته با قیمت تعیین شده 30 هزار تومان به بازار موجبات سلب اعتماد مردم نسبت به دولت را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: جلوگیری از احتکار پسته و عرضه آن به اندازه کافی به بازار زمینه کاهش قیمت این محصول را رقم زده و می‌تواند کاهش فشار بر مردم را سبب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet