پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:44:00
سرویس بین الملل
عضو هیات رئیسه مجلس؛

سازمان‌ملل به حبس فعال حقوق بشری بحرینی واکنش نشان دهد

علیرضا منادی سفیدان با اشاره به اعلام حکم حبس سه ماه برای "زینب خواجه" فعال حقوق بشری بحرینی، گفت: سکوت مجامع جهانی باعث خشونت فزآینده آل‌خلیفه ضد مردم بحرین شده است.
سازمان‌ملل به حبس فعال حقوق بشری بحرینی واکنش نشان دهد علیرضا منادی سفیدان با اشاره به اعلام حکم حبس سه ماه برای "زینب خواجه" فعال حقوق بشری بحرینی، گفت: سکوت مجامع جهانی باعث خشونت فزآینده آل‌خلیفه ضد مردم بحرین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/23431.jpg سازمان‌ملل,به,حبس,فعال,حقوق,بشری,بحرینی,واکنش,نشان,دهد Icana

علیرضا منادی‌سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به اعلام حکم حبس سه ماهه برای "زینب خواجه"،فعال حقوق بشری بحرینی، توضیح داد: با حمایت غرب و عربستان رژیم آل خلیفه طی دو سال گذشته وحشیانه‌ترین خشونت‌ها را نسبت به مردم مظلوم بحرین روا داشته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویکرد غرب در قبال حقوق بشر، رویکری دوگانه است، تصریح کرد: غرب و آمریکا وقتی مردم سوریه مورد تعرض معارضان قرار می‌گیرند دم از حقوق بشر می‌زنند و تروریست‌های فعال در سوریه را حافظان حقوق مردم می‌خوانند ولی وقتی مردم بحرین طی تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز از رژیم خود انتقاد می‌کنند این مردم بی‌دفاع را تروریست قلمداد می‌کنند و برای سرکوب آنها از هیچ کمکی به رژیم بحرین دریغ نمی‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به  اینکه سکوت مجامع جهانی باعث خشونت فزاینده آل‌خلیفه ضد مردم بحرین شده است، افزود: از سازمان ملل این انتظار می‌رود تا در برابر این رفتار ددمنشانه رژیم آل خلفیه واکنش نشان دهد چرا که این رژیم در سرکوب‌ها نه کودک‌ می‌شناسد و نه بزرگسال و هر فردی را که در این تظاهرات شرکت می‌کند مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار می‌دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس، گفت: طبق شواهد موجود که سازمان‌های بین‌المللی اعلام کرده اند رژیم آل‌خلیفه از تسلیحات ممنوعه همچون گازهای سمی در سرکوب تظاهرات‌های مسالمت آمیز مردم بحرین استفاده می‌کند که نشانگر اوج بی حرمتی به کرامت شهروندان این کشور و نقض فاحش قوانین بین‌المللی است.

یک دادگاه بحرینی «زینب الخواجه»، فعال حقوق بشر بحرینی را به‌اتهام ناسزا به یک کارمند حکومتی به سه ماه حبس محکوم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet