پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 16:50:00
سرویس بین الملل
جوکار:

بان‌کی‌مون با دیدی واقع‌بینانه بحران سوریه را تحلیل کند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه با رصد سطحی اوضاع سوریه به راحتی می‌توان دریافت که بحران در سوریه جنگ داخلی نیست، گفت: دبیر کل سازمان ملل باید با دیدی واقع‌بینانه به بحران سوریه نگاه کند.
بان‌کی‌مون با دیدی واقع‌بینانه بحران سوریه را تحلیل کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه با رصد سطحی اوضاع سوریه به راحتی می‌توان دریافت که بحران در سوریه جنگ داخلی نیست، گفت: دبیر کل سازمان ملل باید با دیدی واقع‌بینانه به بحران سوریه نگاه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/9101.jpg بان‌کی‌مون,با,دیدی,واقع‌بینانه,بحران,سوریه,را,تحلیل,کند Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبر گزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات بان‌کی مون دبیر کل سازمان ملل در خصوص احتمال تجزیه سوریه با ادامه جنگ داخلی این کشور، اظهار داشت: بحرانی که در سوریه شکل گرفته تقابل دولت اسد با مردم این کشور نیست و با رصد سطحی اوضاع سوریه به راحتی می‌توان دریافت که بحران در سوریه داخلی نیست.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دبیر کل سازمان ملل باید با دیدی واقع بینانه به اوضاع سوریه نگاه کند، تصریح کرد: اگرچه مردم سوریه خواهان اصلاحات در سوریه در سایه حاکمیت فعلی این کشورهستند اما هیچ‌گاه به دنبال گرفتن سلاح در دست برای کشتار و تجزیه سوریه نبوده اند.

وی با بیان اینکه گروهای تروریستی شانس گفت‌وگو‌های صلح‌آمیز را کاهش می‌دهند، ادامه داد: ادامه بحران آفرینی در سوریه از سوی تروریست‌ها با تحریکی که از سوی غرب صورت می‌گیرد روند برگزاری گفت‌وگوها را مختل کرده، زیرا دولت سوریه برای گفت‌وگو با مخالفان برای پایان دادن به جنگ اعلام آمادگی کرده است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: ملت سوریه با ایستادگی که طی 23ماه از گذشت بحران در این کشور داشته‌اند هیچ‌گاه اجازه نخواهند داد کشورشان تجزیه شود ودولت‌هایی از خارج از این کشور برای آنها تصمیم سازی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه سازمان ملل باید با موضع‌گیری بی‌طرفانه در بحران سوریه  تلاش کند مخالفین مسلح سوری رابه  پای میز مذاکره بیاورد، افزود: از هم پاشیده شدن کشور سوریه سناریویی بود که غرب و حامیان منطقه‌ای آنها از ابتدای پیدایش بحران در سوریه به دنبالش بودند و در همین راستا سازمان ملل و شخص دبیر کل این سازمان که وظیفه ایجاد صلح و ثبات در جهان را دارند باید با راه‌کاری عملی به دنبال پایان دادن به بحران سوریه باشند.

دبیر کل سازمان ملل ضمن اعلام حمایت خود از انجام مذاکرات بین مخالفان و دولت سوریه، هشدار داد جنگ داخلی، این کشور را در معرض تجزیه قرار داده است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet