پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:11:50
سرویس سیاسی
قشقاوی:

سفر رئیس‌مجلس به هند، بسیار ارزشمند و کارآمد بود

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به مذاکرات قوی هیأت پارلمانی ایران در دیدار با مقامات هندی، گفت: سفر رئیس‌مجلس به هند، در حوزه اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای بسیار ارزشمند و کارآمد بود.
سفر رئیس‌مجلس به هند، بسیار ارزشمند و کارآمد بود معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به مذاکرات قوی هیأت پارلمانی ایران در دیدار با مقامات هندی، گفت: سفر رئیس‌مجلس به هند، در حوزه اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای بسیار ارزشمند و کارآمد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/2528.jpg سفر,رئیس‌مجلس,به,هند،,بسیار,ارزشمند,و,کارآمد,بود Icana

حسن قشقاوی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در سال‌های اخیر روند رو به رشدی در روابط دو جانبه ما با هندی‌ها به وجود آمده است، به سفر نخست‌وزیر این کشور در شهریور ماه امسال به ایران اشاره کرد و گفت: پس از سفر "مان موهان سینک" به تهران که هم برای شرکت در اجلاس غیر متعهدها و هم برای تقویت روابط دو جانبه و دیدار با مقامات ایران از جمله دیدار و گفت‌وگو با مقام معظم رهبری انجام شد، شاهد اعتلای این روابط بودیم.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه با اشاره به دیدار دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با خانم میرا کومار رئیس مجلس نمایندگان هند در حاشیه اجلاس‌های بین‌المللی و سفر او به تهران، ادامه داد: سفر هیأت پارلمانی ایران به دهلی‌نو،  بسیار ارزشمند و کارآمد بود.

وی با اشاره به دیدارهای رئیس مجلس با "نخست‌وزیر"، "‌رئیس‌جمهور"، "‌رئیس پارلمان"، "رئیس مجلس سنا و معاون رئیس‌جمهور" و "وزیر امور خارجه" هند در سفر سه‌روزه خود به این کشور، افزود: علاوه بر این دیدارهای سیاسی، هیأت پارلمانی ایران دیدارهایی نیز با اعضای اتاق بازرگانی و تجار هندی داشت که برای ارتقای سطح روابط اقتصادی دو کشور،‌ بسیار مفید بود.

قشقاوی با اشاره به سطح فعلی مراودات تجاری دو کشور،‌ تصریح کرد: اگرچه هم‌اکنون این سطح، به شانزده میلیارد دلار می‌رسد؛ اما دو طرف تأکید داشتند که پتانسیل سرمایه‌گذاری دو کشور بسیار فراتر از این رقم است.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزارت امور خارجه، با یادآوری این نکته که هند یکی از خریداران مهم انرژی ایران است، گفت: به زودی توافق‌های صورت گرفته در این سفر اجرایی می‌شود؛ ضمن اینکه مسئولیت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و هند را وزارت‌های امور خارجه دو طرف بر عهده دارند که به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد.

هفته گذشته هیأتی پارلمانی از ایران به ریاست لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای انجام چند دیدار و گفت‌وگو با مقامات و تجار هند به دعوت میرا کومار رئیس پارلمان، به این کشور سفر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet