پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:26:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آقایی با اشاره به تورم موجود در جامعه:

ضعف نظارت دولت بر بازار مشهود است

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:متاسفانه دولت نظارت و کنترل لازم را بر بازار ندارد و یکی از دلایل گرانی های اخیر و جهش یکباره قیمت ها همین ضعف نظارت است.
ضعف نظارت دولت بر بازار مشهود است رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:متاسفانه دولت نظارت و کنترل لازم را بر بازار ندارد و یکی از دلایل گرانی های اخیر و جهش یکباره قیمت ها همین ضعف نظارت است. https://cdn.icana.ir/d/019/16190.jpg ضعف,نظارت,دولت,بر,بازار,مشهود,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ علی اکبر آقایی،عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)گفت: بارها در جلسات مشترک مجلس و دولت به مسئولان این نکته را یادآور شده ایم که دولت در کنار کمک های نقدی به مردم، باید نظارت لازم را برای کنترل قیمت ها انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه افزود: متاسفانه دولت نظارت و کنترل لازم را بر بازار ندارد و یکی از دلایل گرانی های اخیر و جهش یکباره قیمت ها همین ضعف نظارت است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی اوقات میزان تقاضا برای اقلام و کالاهای اساسی بیش از میزان تولید است و از همین رو قیمت این قبیل کالاها در برخی از مقاطع زمانی افزایش می یابد اما انتظار این است که دولت در مورد سایر اقلام و کالاها نظارت و کنترل دقیق تری انجام دهد تا مشمول رشد قیمت شدید نشوند.

آقایی اجرا نشدن فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها را از دیگر دلایل افزایش قیمت ها و تورم لجام گسیخته دانست و اظهار داشت: طبق قانونی که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است باید 30 درصد درآمدهای ناشی از اجرای هدفمندی یارانه ها به بخش تولید اختصاص بیابد که متاسفانه دولت در اجرای فاز اول هدفمندی این مساله را رعایت نکرد و فقط یارانه نقدی را به مردم اختصاص داد که همین موضوع موجب بر هم خوردن تعادل در جامعه شد.

وی اضافه کرد:افزایش نرخ ارز در ماههای اخیر از دیگر عللی بوده که به افزایش قیمت عوامل تولید دامن زده است و تاثیر خود را بر تورم موجود در جامعه نیز گذاشته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید نظارت و کنترل خود بر بازار را بیش از پیش اعمال کند، گفت: اگر قرار باشد فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها در سال آینده اجرا شود، قطعا بر قیمت ها تاثیر گذار خواهد بود و از همین رو دولت باید تدابیر ویژه ای برای نظارت بر بازار داشته باشد. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet