پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:30:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حجت الله سوری:

غرب، آورده مفیدی برای ایران نداشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه طولانی شدن مذاکرات ایران و ۱+۵ تنها منجر به اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در برابر افکار عمومی دنیا خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون غرب، آورده مفیدی برای ایران نداشته است.
غرب، آورده مفیدی برای ایران نداشته است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه طولانی شدن مذاکرات ایران و ۱+۵ تنها منجر به اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در برابر افکار عمومی دنیا خواهد شد، تصریح کرد: تاکنون غرب، آورده مفیدی برای ایران نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/24110.jpg غرب،,آورده,مفیدی,برای,ایران,نداشته,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت الله سوری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ، درباره چگونگی مذاکراتی که میان ایران و گروه ۱+۵ در قزاقستان انجام شد، به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت:اگرچه ایران خود را در انزوا و یک فضای بسته محدود نکرده و به مذاکرات ادامه می‌دهد، اما امیدوار است در طرف غربی نیز اراده‌ای برای حل این مساله وجود داشته باشد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: غرب تا کنون هر کاری توانسته برای انزوا و تحریم ایران انجام داده، حتی در حین مذاکرات نسبت به تشدید تحریم‌های ایران اقدام کرده ولی حقانیت جمهوری اسلامی یک واقعیت انکار ناپذیر است که آن‌ها باید آن را بپذیرند.

وی با بیان اینکه ایران در چارچوب NPT و با نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت می‌کند، در خصوص طولانی شدن مذاکرات ادامه داد: تاکنون غرب، آورده مفیدی برای ایران نداشته و هرچقدر مذاکرات نیز طولانی شود، حقانیت جمهوری اسلامی بیشتر به افکار عمومی دنیا ثابت خواهد شد زیرا رفتارهای تهران و تیم مذاکره کننده ایرانی شفاف است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: ایران جز دفاع از مشروعیت فعالیتهای خود، بحث دیگری ندارد ولی غرب قصد دارد با دیدگاه استعماری، این بازی را به نفع خود تغییر دهد که به یاری خدا و با حمایت مردم چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره ادعای غرب مبنی بر لغو تحریم‌ها در صورت توقف غنی سازی ۲۰ درصد، توضیح داد: آن‌ها باید این ادعای خود را در عرصه عمل نشان دهند؛ ایران غنی سازی را تنها برای سوخت نیروگاههای خود می‌خواهد ولی غرب با اعمال تحریم جدید در حین مذاکره، صداقت و حسن نیتی نشان نداده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس یادآور شد: غرب حتی در یک برهه زمانی نپذیرفت سوخت رآکتور پزشکی تهران که نیاز دارویی تعداد فروانی از بیماران هسته‌ای کشور را تامین می‌کند، فراهم سازد ولی با اعتقاد راسخ و پشتیبانی ملت، دانسمندان ایرانی به این علم دست پیدا کردند و جمهوری اسلامی به ادامه فعالیت خود در چارچوب‌های قانونی تعریف شده ادامه خواهد داد./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet