پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 13:40:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حقیقت‌پور:

غرب با ایران هراسی مشروعیت حضور خود در منطقه را دنبال می‌کند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مشروعیت بخشیدن به حضور نظامی در خاورمیانه و ایجاد واگرایی در کشورهای منطقه را از اهداف غرب در پروژه ایران هراسی خواند.
غرب با ایران هراسی مشروعیت حضور خود در منطقه را دنبال می‌کند نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مشروعیت بخشیدن به حضور نظامی در خاورمیانه و ایجاد واگرایی در کشورهای منطقه را از اهداف غرب در پروژه ایران هراسی خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/20196.jpg غرب,با,ایران,هراسی,مشروعیت,حضور,خود,در,منطقه,را,دنبال,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛منصور حقیقت‌پور عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس  با اشاره به ادعای وزیر دفاع آلمان در خصوص فروش تسلیحات نظامی به کشورهای عربی برای دفاع از تهدیدات ایران درمنطقه،به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت:غرب از تئوری ایران هراسی در منطقه خاورمیانه چند هدف را دنبال می‌کند که یکی از آن‌ها مشروعیت بخشیدن به حضور نظامی خودشان در منطقه است.

نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین درمجلس شورای اسلامی افزود:هدف دوم غرب از چنین رویکردی، این است که بین ایران و آن کشور‌ها همگرایی رخ ندهد و همچنین دلیلی برای فروش سلاح به کشورهای عرب این منطقه تعریف کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:آلمان با دنبال کردن این سناریو و تهدید معرفی کردن ایران برای امنیت منطقه، حکام کشورهای عربی را به خرید سلاح و در اختیار داشتن تکنولوژی نظامی در زمین، دریا و آسمان ترغیب می‌کند و با این کار ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان آلمانی در کارخانجات تسلیحاتی، بانکهای آلمان را مملو از درآمد و پول نفت کشورهای عربی می‌کند.

عضوفراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره این رویکرد حاکمان کشورهای عربی بیان کرد: کشورهای عرب خلیج فارس چگونه فریب این مواضع را می‌خورند،درحالی که با یک تحلیل سیاسی ساده می‌توان به این پرسش پاسخ داد که آیا قوی بودن یک کشور در منطقه مانند ایران به ثبات این حوزه جغرافیایی کمک می‌کند و یا موجب ناامنی می‌شود.

حقیقت‌پور باتاکید بر اینکه حضورمقتدرانه نیروی دریایی ایران در آبهای خاورمیانه و مبارزه با تمامی موارد ربایش‌های دریایی به نفع مردم منطقه بوده است،گفت:حکام کشورهای عرب نباید سرمایه‌های ملت مسلمان را برای خرید تسلیحات در جیب آلمان‌ها واریز کنند؛ بلکه از توان جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد امنیت در سطح منطقه استفاده کنند./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet