پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 15:31:00
سرویس بین الملل
ادامه بازداشت‌های غیرقانونی در عربستان

بزرگواری: آل‌سعود ژاندارم آمریکا برای سرکوب بیداری اسلامی در منطقه است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به انتقادات گسترده به بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام شهروندان عربستان، گفت: آل سعود بدل به ژاندارم آمریکا برای سرکوب بیداری اسلامی در منطقه شده است.
بزرگواری: آل‌سعود ژاندارم آمریکا برای سرکوب بیداری اسلامی در منطقه است عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به انتقادات گسترده به بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام شهروندان عربستان، گفت: آل سعود بدل به ژاندارم آمریکا برای سرکوب بیداری اسلامی در منطقه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13957.jpg بزرگواری:,آل‌سعود,ژاندارم,آمریکا,برای,سرکوب,بیداری,اسلامی,در,منطقه,است Icana

سید‌علی‌محمد بزرگواری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به بازداشت‌های بدون تفهیم اتهام شهروندان عربستانی از سوی رژیم آل‌خلیفه، توضیح داد: رژیم آل سعود از بدو سلطه خود بر شبه جزیره عربستان از سوی سرویس‌های جاسوسی غربی به خصوص انگلیس حمایت می‌شد و با نظارت آنها یک مکتب خودساخته به نام وهابیت را ایجاد کرد تا با پوشش اسلام بتواند هر نوع ظلم و جنایتی را توجیح کند.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آل سعود بدل به ژاندارم آمریکا برای سرکوب بیداری اسلامی در منطقه شده است، تصریح کرد: عربستان بالاترین درجه نقض حقوق بشر را در منطقه به خود اختصاص داده و تروریست‌های سوریه و موج شیعه‌کشی‌ها در پاکستان نیز از این کشور اداره می‌شود ولی از آن‌ جاییکه رژیم آل سعود در پیگیری اهداف، آمریکایی‌ها را کمک می‌کند هیچ صدای مخالفی از هیچ نقطه‌ای از جهان نسبت به جنایات این رژیم در نمی‌آید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، افزود: عربستان طی 50 سال اخیر با اعمال سیاست‌های ضد‌منطقه‌ای خود را تبدیل به منفورترین کشور عرب در منطقه کرده است و این بدنامی با سرکوب تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز مردم بی‌دفاع به اوج رسیده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به بحران سوریه، گفت: آل‌خلیفه برای فرار رو به جلو و گریز از جنبش بیداری اسلامی در منطقه خود را در سوریه درگیر کرد تا ضمن فرافکنی مشکلات داخلی خود به خارج از مرزها، اسد را که در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد تضعیف کند.

روزنامه نگار زن عربستانی از اقدام نیروهای امنیتی عربستان از بازداشت های ظالمانه و بدون محاکمه شهروندان این کشور انتقاد کرد./

پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet