خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 08:31:44
سرویس اجتماعی
فتاحی: مجلس از هوشمند‌سازی توزیع دارو حمایت می‌کند

اجرای طرح کارت هوشمند دارو سرآغازی بر پایان فعالیت دلالان ناصر خسرو

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه اجرای صحیح طرح کارت هوشمند تحویل دارو داستانی بر پایان فعالیت باندهای دلالی به‌ویژه دلالان ناصر خسرو است، گفت: وزارت بهداشت در اجرای این طرح باید مراقب گروه‌های دلالی باشد زیرا به طور حتم افرادی خود را به جای بیماران خاص معرفی و این کارت را دریافت می‌کنند.
اجرای طرح کارت هوشمند دارو سرآغازی بر پایان فعالیت دلالان ناصر خسرو عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه اجرای صحیح طرح کارت هوشمند تحویل دارو داستانی بر پایان فعالیت باندهای دلالی به‌ویژه دلالان ناصر خسرو است، گفت: وزارت بهداشت در اجرای این طرح باید مراقب گروه‌های دلالی باشد زیرا به طور حتم افرادی خود را به جای بیماران خاص معرفی و این کارت را دریافت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/22734.jpg اجرای,طرح,کارت,هوشمند,دارو,سرآغازی,بر,پایان,فعالیت,دلالان,ناصر,خسرو Icana

عابد فتاحی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اظهارات مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزشی‌پزشکی مبنی‌بر اجرای طرح کارت هوشمند تحویل دارو برای بیماران خاص و صعب‌العلاج سرطانی از ابتدای سال 92، گفت: به طور حتم مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان از کلیات این طرح حمایت می‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه اجرای طرح کارت هوشمند تحویل دارو جلوی فعالیت دلالان و سودجویان را می‌گیرد، افزود:‌ با اجرای این طرح عدالت در توزیع دارو محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه دارو باید به مقدار موردنیاز در دسترس بیماران قرار گیرد، تصریح کرد: متأسفانه هم‌اکنون پزشکان اقدام به تجویز بی‌رویه دارو کرده و از طرف دیگر بیماران به‌علت فقدان امنیت دارویی در کشور، داروها را ذخیره می‌کنند که به طور حتم با اجرای این طرح از این‌گونه اقدامات جلوگیری می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه اجرای صحیح طرح کارت هوشمند تحویل دارو داستانی بر پایان فعالیت باندهای دلالی به‌ویژه دلالان ناصر خسرو است، یادآور شد: اما به طور حتم لازمه تحقق این موضوع، اجرای واقعی این طرح از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی است.

فتاحی با تأکید بر اینکه مدیریت بر اجرای طرح کارت هوشمند دارو امری ضروری است، گفت:‌ وزارت بهداشت، درمان و‌ آموزش‌پزشکی در اجرای این طرح باید مراقب گروه‌های دلالی باشند زیرا به طور حتم افرادی خود را به جای بیماران خاص معرفی و این کارت را دریافت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه نظام‌مند کردن نحوه توزیع دارو خاص موجب کاهش قیمت این محصولات در کشور می‌شود، افزود: هم‌اکنون یکی از علت‌های افزایش قیمت توزیع نامناسب و غیرعادلانه دارو است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حل مشکلات دارویی کشور نیازمند برنامه‌ریزی است، یادآور شد: به‌طور حتم نمی‌توان با جان و سلامت بیماران شوخی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet