پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 08:42:16
سرویس اقتصادی
نکو با انتقاد از بالا بودن قیمت خشکبار در بازار:

بی‌تدبیری دولت خشکبار کهنه را میهمان سفره‌های هفت‌سین کرد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری بالا بودن قیمت خشکبار و فشار موجود بر مردم در شب عید گفت: بی‌تدبیری دولت خشکبار نامرغوب و کهنه را میهمان سفره‌های هفت‌سین می‌کند.
بی‌تدبیری دولت خشکبار کهنه را میهمان سفره‌های هفت‌سین کرد عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری بالا بودن قیمت خشکبار و فشار موجود بر مردم در شب عید گفت: بی‌تدبیری دولت خشکبار نامرغوب و کهنه را میهمان سفره‌های هفت‌سین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/16193.jpg بی‌تدبیری,دولت,خشکبار,کهنه,را,میهمان,سفره‌های,هفت‌سین,کرد Icana

ابراهیم نکو در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه هزینه تولید پسته برای کشاورزان با افزایش نهاده‌های کشاورزی بسیار بالا بوده است افزود: پایین بودن قیمت فروش پسته موجبات متضرر شدن کشاورزان و بالا بودن بهای آن رفتن مصرف‌کننده ضعیف جامعه به سمت خشکبار نامرغوب و کهنه را سبب می‌شود.

نماینده مردم رباط ‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید جلوی متضرر شدن کشاورز ومتحمل شدن فشار براثر گرانی‌ها را از مصرف کننده‌ بگیرد تصریح کرد: کشوری که خود از جمله تولید‌کننده‌گان به نام پسته در جهان است نباید با قیمت‌های سرسام‌آور آن دست‌و پنجه نرم کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری بالا بودن قیمت پسته و فشار موجود بر مردم در شب عید گفت: بی‌تدبیری دولت خشکبار نامرغوب را مهمان سفره‌های هفت‌سین می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که دخالت دلالان و دستکاری سودجویان به آشفته‌تر شدن بازار منجرمی‌شود تصریح کرد: در شرایط کنونی و نزدیک شدن به شب عید تنظیم بازار از سوی مسئولان برای کاهش فشار‌های اقتصادی ضروری است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بی‌رویه پسته اقشار ضعیف را به سمت خشکبار بی کیفیت و کهنه کشانده که این امر سلامت مردم را تهدید کرده و نمی‌توان پیامد‌های خوبی را از آن انتظار داشت.

نماینده مردم رباط‌ کریم و بهارستان در مجلس با بیان این مطلب که باز بودن دست دلالان در سایه کمبود و ضعف نظارت‌ها موجبات فشار مضاعف گرانی ها بر زندگی مردم را فراهم کرده است گفت: برای کاهش تخلفات سودجویان و سخت کردن عرصه زندگی بر مردم لزوم حضور مأموران تعزیرات حکومتی در روز‌های پایانی سال در بازار بیش از پیش احساس می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: دولت باید نسبت به قیمت‌ها در بازار در شب عید حساس‌تر باشد و زمینه را برای فعالیت دلالان کم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet