خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:58:36
سرویس سیاسی
جوکار در واکنش به ادعای گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد:

احمدشهید سناریوی ایران‌هراسی آمریکا را روخوانی ‌می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به ادعای ضد ایرانی احمد شهید گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفت: کشورهای مسلمان با ایجاد یک کمیته، نحوه رعایت حقوق بشر در آمریکا را مورد بررسی قرار دهند.
احمدشهید سناریوی ایران‌هراسی آمریکا را روخوانی ‌می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به ادعای ضد ایرانی احمد شهید گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفت: کشورهای مسلمان با ایجاد یک کمیته، نحوه رعایت حقوق بشر در آمریکا را مورد بررسی قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg احمدشهید,سناریوی,ایران‌هراسی,آمریکا,را,روخوانی,‌می‌کند Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به گزارش ضدایرانی احمد شهید گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل، با مغرضانه خواندن این گزارش گفت: احمدشهید سناریوی ایران‌هراسی آمریکا را روخوانی ‌می‌کند.

نماینده مردم یزد وصدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: این فرد با توجه به بافت فکری و نگرش‌های خود و همچنین اشراف دولت‌های غربی بر وی، گزارش‌هایی ارائه می دهد که سندیتی ندارد.

وی با اشاره به توضیحات احمد شهید در مورد نقض حقوق اقلیت‌ها در ایران ادامه داد: در صورت نقض حقوق اقلیت ها در ایران، نمایندگان آنها در مجلس باید این امر را مطرح می کردند درصورتی‌که که آنها نیز گزارشات گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل را رد می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نتیجه نشست آلماتی برای آمریکا و غرب موفقیت آمیز نبوده و تنها به نفع ایران تمام شد گفت: آنها قصد دارند با ارائه این گونه گزارشات، نتیجه مذاکرات را به نفع خود قبضه کرده و نتیجه معادلات را صفر- صفر کنند.

جوکار با بیان اینکه هدف از ارائه این گزارش جبران عقب ماندگی آمریکا است تاکید کرد: احمد شهید در حالی در مورد نقض حقوق اقلیت ها و اقوام در ایران گزارش داده است که آمریکا کمترین حقوق اقلیت ها، ادیان و مذاهب را رعایت نمی‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: با توجه به اینکه برخی از نهادهای بین المللی و سازمان‌های حقوق بشری به تعهدات خود عمل نمی کنند لازم است که کشورهای مسلمان با ایجاد کمیته‌ای نحوه رعایت حقوق بشر در آمریکا را مورد بررسی قرار دهند تا مشخص شود ناقض حقوق بشر کیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با بیان اینکه شگردهای غرب و آمریکا جهت مخدوش کردن چهره ایران، نخ نما شده است ادامه داد: نه تنها برای ملت ایران تجربه شده است که اینگونه تهدیدها و گزارشات مغرضانه تاثیری بر روند فعالیت ها ندارد، بلکه افکار عمومی دنیا نیز به نفع ایران و ایرانیان است بنابراین اینگونه گزارشات تاثیر مثبتی برای آنها نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet