پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:03:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بائوج لاهوتی:

تعطیلی 50 درصد ظرفیت تولید بر میزان بیکاری افزوده است

اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه ها موجب تعطیلی ۵۰ درصد ظرفیت بخش تولید شده که این موضوع موجب اخراج تعداد بسیاری از کارگران شده و بر میزان بیکاری در جامعه افزوده است.
تعطیلی 50 درصد ظرفیت تولید بر میزان بیکاری افزوده است اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه ها موجب تعطیلی 50 درصد ظرفیت بخش تولید شده که این موضوع موجب اخراج تعداد بسیاری از کارگران شده و بر میزان بیکاری در جامعه افزوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg تعطیلی,50,درصد,ظرفیت,تولید,بر,میزان,بیکاری,افزوده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛‌مهرداد بائوج لاهوتی، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در تحلیل نتایج اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه ها به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت:اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه ها بیشترین تاثیر منفی را در بخش تولید گذاشته است به گونه ای که در حال حاضر50 درصد ظرفیت تولید تعطیل و بی استفاده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تعطیلی بخشی از ظرفیت بخش تولید تاثیر منفی خود را بر اشتغال نیز گذاشته است، اظهار داشت: تعطیلی واحدهای تولیدی موجب اخراج تعداد بسیاری از کارگران شده و این موضوع بر میزان بیکاری در جامعه افزوده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: طبق قانون باید 30 درصد درآمد حاصل از هدفمندی یارانه ها به بخش تولید پرداخت میشد اما متاسفانه این کمک به بخش تولید انجام نشد و این عدم حمایت از تولید ملی تورم شدیدی را به تولیدکنندگان تحمیل کرده است.

وی تصریح کرد: افزایش هزینه های تولید، توان ادامه فعالیت را از بسیاری تولیدکنندگان گرفته است و از همین رو برخی از واحدهای تولیدی با نصف ظرفیت فعالیت می کنند و برخی دیگر تعطیل شده و برخی دیگر در آستانه تعطیلی هستند.    

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه ها را یکی از دلایل تورم لجام گسیخته در جامعه و جهش قیمت ها دانست و عنوان کرد: متاسفانه دولت 100 درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها را به شکل نقدینگی در اختیار مردم قرار داد که این موضوع موجب افزایش نقدینگی در جامعه و رشد نرخ تورم شد. /

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet