خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:16:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

غرب بیش از این بهانه‌جویی کند؛مذاکرات را تعلیق می‌کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:امیدواریم مذاکرات ۱+۵ و ایران به نتیجه برسد اما اگر در نشست‌های بعدی نیز نتیجه‌ای حاصل نشود، ما مذاکرات را تعلیق خواهیم کرد.
غرب بیش از این بهانه‌جویی کند؛مذاکرات را تعلیق می‌کنیم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:امیدواریم مذاکرات 1+5 و ایران به نتیجه برسد اما اگر در نشست‌های بعدی نیز نتیجه‌ای حاصل نشود، ما مذاکرات را تعلیق خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20678.jpg غرب,بیش,از,این,بهانه‌جویی,کند؛مذاکرات,را,تعلیق,می‌کنیم Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد حسن آصفری با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 در قزاقستان به باشگاه خبرنگاران گفت:مذاکرات اخیر ایران و 1+5 در قزاقستان شامل پیشنهاداتی بود که ایران 9 ماه پیش در مسکو ارائه کرده بود.   
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: متاسفانه غرب به دنبال حل مسئله هسته‌ای ایران از راه گفتگو نیست بلکه با بهانه‌جویی‌های مختلف تلاش دارد موضوع هسته‌ای این کشور را از طریق شورای امنیت پیگیری کند.   
وی ادامه داد: در رابطه با پرونده هسته‌ای،‌ایران هرگاه پیشنهاداتی را مطرح کرده با برخورد سرد، موضع‌گیرانه و خصمانه غرب مواجه شده‌ است.   
آصفری با اشاره به عدم حسن نیت غرب گفت: آنها از ما می‌خواهند تا غنی‌سازی 20 درصد را به صورت موقت بپذیریم اما آیا خود حاضر هستند تمام تحریم‌ها علیه کشورمان را بردارند و سوخت راکتور تهران را که 20 درصد بوده را در اختیار ما قرار دهند؟
نماینده مردم کمیجان ادامه داد: ما راهکار دور زدن تحریم‌ها و استفاده مناسب از فرصت‌ها و موقعیت‌ها را در طول 34 سال گذشته به دست آورده‌ایم؛ این تحریم‌ها برخلاف تفکر غرب ما را فلج نکرده بلکه خود آنها را دچار مشکل کرده است.   
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: مذاکرات ایران با 1+5 باید ادامه داشته باشد اما به شرطی که پرونده هسته‌ای ایران از دستور کار شورای امنیت خارج گردد.
آصفری گفت:غرب با زور و فشار به دنبال این است تا ایران را از حق هسته‌ای خود محروم کند اما دچار اشتباه بزرگی است چرا که ایران از توانایی بالایی در همه عرصه‌ها برخوردار است و در صورت بروز هرگونه تحرک نظامی پاسخ دندان‌شکنی به آنها خواهد داد.  
وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم مذاکرات 1+5 و ایران به نتیجه برسد اما اگر در نشست‌های بعدی نیز نتیجه‌ای حاصل نشود ما مذاکرات را تعلیق خواهیم کرد./  
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet