پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 14:21:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
میرمحمدی:

دولت به دنبال گرانفروشی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌‌پیش‌فروش سکه با قیمت یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان حاوی این پیام است که خود دولت هم به دنبال گرانفروشی است.
دولت به دنبال گرانفروشی است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌‌پیش‌فروش سکه با قیمت یک میلیون و 250 هزار تومان حاوی این پیام است که خود دولت هم به دنبال گرانفروشی است. https://cdn.icana.ir/d/019/22806.jpg دولت,به,دنبال,گرانفروشی,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبر گزاری خانه ملت؛ محمدحسین میرمحمدی نماینده گلپایگان و خوانسار، با اشاره به دور جدید پیش فروش سکه به باشگاه خبرنگاران،گفت:نفس این کار پسندیده است و نقدینگی در جامعه را کنترل می‌کند اما قیمت یک میلیون و 250 تومان برای آن مناسب نیست. 
عضو کمیسیون اقتصادی ادامه داد: اینکه مبنای بانک مرکزی برای تعیین قیمت چه بوده است، مشخص نیست؟ چرا که با توجه به تحویل سکه‌ها بعد از 6 ماه و محاسبه ارزش افزوده و مالیات، قیمت آن به یک میلیون و 500 هزار تومان می‌رسد. 
نماینده گلپایگان و خوانسار افزود: پیش فروش سکه و اوراق مشارکت از ابزارهای پولی هستند که نقدینگی در جامعه را کنترل می‌کنند اما باید در این زمینه محاسبات کارشناسی درستی صورت گیرد.
میرمحمدی با تاکید بر بالا بودن قیمت سکه‌های پیش‌فروش گفت: قیمت این سکه نامتعارف و غیرکارشناسی است و بانک مرکزی باید قیمت واقعی را براساس شاخص‌ها و معیارهای مناسب تعیین کند. 
وی ادامه داد:‌ فروش سکه با این قیمت، این پیام را به مردم خواهد داد که خود دولت هم به دنبال گرانفروشی است چرا که خود مسئولین اعلام کرده‌اند که قیمت‌های بازار در شرایط حباب‌گونه تعیین می‌شود. 
عضو کمیسیون اقتصادی در پایان خاطرنشان کرد: بانک مرکزی باید نسبت به قیمت سکه‌های پیش فروش تجدید نظر کند چرا که این قیمت شاخصی برای قیمت‌گذاری روی کالاهای دیگر است./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet