پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 13:21:03
سرویس اقتصادی
شجاعی‌کیاسری با اشاره به بی تاثیر بود تحریم ها بر بازار:

گرانی‌درسایه ضعف نظارت هر روزه ازکالایی‌به کالای دیگر سرایت می‌کند

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با اشاره به گرانی‌های موجود در بازار افزود: گرانی‌ها در نبود نظارت‌های قوی هر‌روزه از کالایی به کالای دیگر سرایت کرده و اکنون موجبات بیمار شدن اقتصاد کشور به تورم را فراهم کرده است.
گرانی‌درسایه ضعف نظارت هر روزه ازکالایی‌به کالای دیگر سرایت می‌کند عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با اشاره به گرانی‌های موجود در بازار افزود: گرانی‌ها در نبود نظارت‌های قوی هر‌روزه از کالایی به کالای دیگر سرایت کرده و اکنون موجبات بیمار شدن اقتصاد کشور به تورم را فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4560.jpg گرانی‌درسایه,ضعف,نظارت,هر,روزه,ازکالایی‌به,کالای,دیگر,سرایت,می‌کند Icana

سید‌رمضان شجاعی‌کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه چاره گرانی‌های اخیر بازار و کاهش آن در دستان دولت و مسئولان با تشدید نظارت‌ها است افزود: تا زمانی که مدیریت‌ها نظارتی بر قیمت‌ها و افزایش بی‌دلیل آن‌ها نداشته باشند نمی‌توان به کاهش تورم و رفع مشکلات مردم امیدوار بود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فشار موجود در بازار به واسطه حضور دلالان و ضعف نظارتی اثر تحریم‌ها را با شدت بیشتری به ذهن مردم می‌رساند تصریح کرد: تحریم‌ها عامل گرانی نبوده و نمی‌تواند موجبات سخت شدن زندگی را فراهم کند در صورتی که نظارت قوی بر بازار باشد.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس با اشاره به گرانی‌های موجود در بازار افزود: گرانی‌ها در نبود نظارت‌های قوی هر‌روزه از کالایی به کالای دیگر سرایت کرده و اکنون موجبات بیمار شدن اقتصاد کشور به تورم را فراهم کرده است.

شجاعی‌کیا‌سری با اشاره به اپیدمی گرانی در شب عید و سرایت آن به تمامی کالا‌ها گفت: سود‌جویان عاملان اصلی گل‌آلود کردن بازار با هدف کسب سود هستند که هر‌روزه با ضعف نظارت‌ها جان بیشتر می گیرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های عیدانه در سطح شهر و عرضه کالا‌ها با قیمت پایین‌تر تصریح کرد: در صورتی مردم به سوی خرید از نمایشگاه‌های بهاره روی بیاورند می‌توان به تسلیم بازار و کم شدن اپیدمی گرانی در چرخه اقتصاد امید داشت.

وی ادامه داد: کمبود برخی از کالا‌ها در بازار به دلایل مختلف از جمله احتکار و فعالیت سودجویان در غفلت مسئولان از نظارت بر فعالیت‌ها موجبات سخت شدن شرایط زندگی بر مردم را فراهم کرده است.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس یادآور شد: در صورتی که تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار باشد افزایش قیمتی مردم را غافل‌گیر نخواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet