پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 15:48:05
سرویس اجتماعی
جعفری تاکید کرد:

کیفی‌سازی دانشگاه‌ها؛ مهم‌ترین اولویت در اختصاص بودجه سال 92

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه قابل توجه برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد مقاومتی، توجه به رشد کمی دانشگاه‌ها ضرورت نداشته بلکه باید بودجه لازم برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها درنظر گرفته شود.
کیفی‌سازی دانشگاه‌ها؛ مهم‌ترین اولویت در اختصاص بودجه سال 92 عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه قابل توجه برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها، گفت: در شرایط فعلی اقتصاد مقاومتی، توجه به رشد کمی دانشگاه‌ها ضرورت نداشته بلکه باید بودجه لازم برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها درنظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/35104.jpg کیفی‌سازی,دانشگاه‌ها؛,مهم‌ترین,اولویت,در,اختصاص,بودجه,سال,92 Icana

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری قرار گرفتن در فصل بودجه‌نویسی، مهم‌ترین اولویت اختصاص بودجه در حوزه آموزش را کیفی‌سازی دانشگاه‌ها خواند وافزود: بدون‌شک کیفی‌سازی دانشگاه‌ها موضوع مهمی است که ضرورت دارد بودجه قابل توجهی به آن اختصاص داده شود زیرا این بخش نقش مهمی در رشد آموزش کشور دارد.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه آنچه به بهبود کیفیت اجرای سند تحول بنیادین کمک می‌کند باید در بودجه 92 مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصاد مقاومتی، توجه به رشد کمی دانشگاه‌ها نیازی نیست و باید بودجه لازم برای کیفی‌سازی دانشگاه‌ها درنظر گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش کشور بحث مقاوم‌سازی مدارس نیاز به اعتبارات قابل توجهی دارد، تصریح کرد: مقاوم‌سازی و نوسازی مدارس بحث جدی است که نیاز به اعتبار و بودجه قابل توجهی دارد ضمن آنکه توجه به معلمان و فرهنگیان نیز باید در اولویت اختصاص اعتبار قرار گیرد.

جعفری، در مورد تحقق بودجه حوزه آموزش در سال 91، تصریح کرد: آنچه که در حال حاضر در خصوص کمبود اعتبار وجود دارد محدود به حوزه آموزش نبوده و همه دستگاه ها را شامل می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه در سال 91 تخصیص بودجه به بحث‌های عمرانی به شدت احساس می‌شد، گفت: در سال جاری بسیاری از مدارس حدود 500 تا 700 میلیون به پیمانکاران بدهکار بودند بنابراین نیاز جدی است تا در آموزش و پرورش تخصیص اعتبارات به درستی انجام گیرد تا مدارس بتوانند مطالبات پیمانکاران را پرداخت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet