پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 15:46:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی توکلی:

استفاده از فاضلاب در کشاورزی منجر به بروز سرطان می‎شود

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: استفاده از فاضلاب در زمین‎های زراعی منجر به بروز بیماری‎هایی نظیر سرطان می‎شود.
استفاده از فاضلاب در کشاورزی منجر به بروز سرطان می‎شود یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: استفاده از فاضلاب در زمین‎های زراعی منجر به بروز بیماری‎هایی نظیر سرطان می‎شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16398.jpg استفاده,از,فاضلاب,در,کشاورزی,منجر,به,بروز,سرطان,می‎شود Icana
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛‌محمدتقی توکلی به ایسنا گفت:آبیاری سبزیجات و کشت‎هایی که غده دارند و محصول با سطح زمین در تماس است توسط فاضلاب، بیماری ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه برخی فاضلاب‎ها آلوده به مواد شیمیایی است، تصریح کرد: استفاده از فاضلاب برای کشاورزی علاوه بر ایجاد بیماری‎های انگلی منجر به بروز بیماری‎های خاصی نظیر سرطان می‎شود و باید محیط زیست و جهاد کشاورزی جهت جلوگیری از این امر ورود جدی پیدا کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جنوب تهران سطح زیادی از زمین‎ها به کشت سبزیجات اختصاص یافته و برای مبارزه با وجود فاضلاب در زمین‏‌های کشاورزی تصفیه‎خانه‎هایی راه‎اندازی و کنترل شده است.

وی گفت:در جنوب خرم‎آباد نیز هنگامی که آب کم می‎شود افراد از شبکه‎های فاضلاب برای تولید محصول برنج و سبزیجات استفاده می‎کنند که نیاز است از سوی محیط زیست و جهاد کشاورزی در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet