پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/12 16:38:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه:

در پرونده آمیا سنت شکنی بین المللی رخ داده است

نماینده سابق مجلس گفت: در قالب پرونده آمیا سنت شکنی بین المللی رخ داده است.مانند صدور احکام و ارائه اتهام علیه مقامات ایران که اصلا دادگاه آرژانتین در جایگاه طرح چنین اتهامی نبوده است.لازم بود که در خصوص احکام قضائی توافق دولتی شکل بگیرد.
در پرونده آمیا سنت شکنی بین المللی رخ داده است نماینده سابق مجلس گفت: در قالب پرونده آمیا سنت شکنی بین المللی رخ داده است.مانند صدور احکام و ارائه اتهام علیه مقامات ایران که اصلا دادگاه آرژانتین در جایگاه طرح چنین اتهامی نبوده است.لازم بود که در خصوص احکام قضائی توافق دولتی شکل بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4127.jpg در,پرونده,آمیا,سنت,شکنی,بین,المللی,رخ,داده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص تذکر ۱۷ نماینده مجلس شورای اسلامی به وزیر امور خارجه ایران در مورد پرونده آمیا به ایلنا گفت:حساسیت نمایندگان حساست طبیعی است و موضوع آمیا بیش از حد سیاسی شده است. البته باید در نظر داشت که پشت پرونده آمیا مثلثی وجود داشته است. اول لابی صهیونیسم از طرف دیگر آمریکا و از طرف دیگر نظام قضایی بی‌ثبات در آرژانتین از جمله سه ضلع مثلث پرونده آمیا هستند.

وی ادامه داد: لابی صهیونیسم برای نشان دادن قدرت خود به ایران در پرونده حضور پر رنگی داشته است. البته آمریکا همواره حساس به نقش و نفوذ ایران در کشورهای آمریکای لاتین بوده است. از طرفی نظام قضائی بی‌ثبات در آرژانتین و موضع گیری‌های مختلف بین مقامات این کشور در مورد حقانیت و متهم بودن ایران در حاشیه پرونده وجود داشته است.
فلاحت پیشه در ادامه ضمن اشاره به اینکه عزم وزارت امور خارجه در این مورد باید مورد حمایت قرار بگیرد، عنوان کرد: وظیفه دستگاه وزارت امور خارجه جلوگیری از تراکم پرونده‌ای و جلوگیری از طرح ادعاهای نامناسب است. متاسفانه در ارژانتین قضات تابع شرایط خاصی هستند. نمایندگان مجلس نیز حق دارند که به این پرونده توجه کنند. این پرونده جنبه‌های قابل توجهی دارد که نیازمند دقت کافی است.
وی در ادامه گفت: در قالب پرونده آمیا سنت شکنی بین المللی رخ داده است. مانند صدور احکام و ارائه اتهام علیه مقامات ایران که اصلا دادگاه آرژانتین در جایگاه طرح چنین اتهامی نبوده است. لازم بود که در خصوص احکام قضائی توافق دولتی شکل بگیرد./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet