پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 08:16:07
سرویس اقتصادی
عثمانی اعلام کرد:

افزایش 5/7 درصدی وابستگی لایحه بودجه 92 به درآمدهای نفتی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه میزان درآمدهای نفتی در لایحه بودجه سال آینده ۷.۵ درصد افزایش یافته است، گفت: درآمدهای مالیاتی که باید جایگزین درآمدهای نفتی در سال آینده شود حتی به اندازه نرخ تورم هم افزایش نیافته است.
افزایش 5/7 درصدی وابستگی لایحه بودجه 92 به درآمدهای نفتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه میزان درآمدهای نفتی در لایحه بودجه سال آینده 7.5 درصد افزایش یافته است، گفت: درآمدهای مالیاتی که باید جایگزین درآمدهای نفتی در سال آینده شود حتی به اندازه نرخ تورم هم افزایش نیافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/29417.jpg افزایش,5/7,درصدی,,وابستگی,لایحه,بودجه,92,به,درآمدهای,نفتی Icana

محمدقسیم عثمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: لایحه بودجه 92 به هیچ وجه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را نشان نمی دهد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: رقمی که در لایحه بودجه 92 دیده شده 65 هزار 870 میلیارد تومان درآمد کشور از نفت است که نسبت به سنوات گذشته سهم بیشتری از درآمدهای کشور را از طریق نفت تامین می کنیم،  مگر اینکه در کمیسیون تغییراتی در این میزان رخ دهد در غیر این صورت افزایش رقم درآمدهای مالیاتی در بودجه 92 تنها حدود 15 درصد افزایش یافته است.

وی در توضیح مطلب فوق با بیان اینکه درآمدهای مالیاتی کشور در لایحه بودجه 91، 45 هزار و 700 میلیارد تومان بوده اما در لایحه بودجه 92 این رقم به 53 هزار میلیارد تومان رسیده است، افزود: اگر بخواهیم وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کاهش یابد، درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه 92 باید به مراتب بیش از 53 هزار میلیارد تومان باشد.

عثمانی گفت: اگر میزان درآمد مالیاتی  53 هزار میلیارد تومان را نسبت به سال گذشته با توجه به تورمی که در سال 91 وجود دارد، مقایسه کنیم عملا از رقم 45 هزارو 700 میلیارد تومانی که در لایحه بودجه 91 وجود داشته، درآمدهای مالیاتی به نسبت کاهش یافته است.

وی ادامه داد:‌ به عبارتی درآمدهای مالیاتی که باید جایگزین وابستگی کشور به درآمدهای نفتی باشد حتی به اندازه نرخ تورم هم افزایش نیافته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: مبنای ما این بود که لایحه بودجه 92 با توجه به شرایط پیش رو باید انقباضی باشد در حالی که ما شاهد بودجه انقباضی نیستیم و لایحه بودجه 92 کاملا انبساطی تعریف شده است.

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه رقم بودجه در لایحه بودجه 91، 144 هزار میلیارد تومان بود، خاطرنشان کرد: این رقم  در سال 92 به 166 هزار و 860 میلیارد تومان افزایش یافته که با واقعیت موجود به هیچ وجه هم‌خوانی ندارد و این باعث می شود که زمان بیشتری در مجلس برای بررسی لایحه بودجه 92 صرف شود تا مشکلات جدی در لایحه مرتفع شود.

نماینده مردم بوکان در مجلس  با بیان اینکه درآمدهای کشور از نفت در لایحه بودجه 91، 62 هزار و 570 میلیارد تومان بود، گفت: این در حالی است که میزان درآمدهای نفتی در لایحه بودجه 92 با 7.5 درصد افزایش 65 هزار 870 میلیارد تومان تعیین شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet