خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 11:19:38
سرویس بین الملل
در واکنش به قتل یک خبرنگار در جنوب غرب پاکستان

سوری:خشونت علیه خبرنگاران باید پایان یابد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به ترور یک خبرنگار محلی در جنوب غرب پاکستان، اظهار داشت:سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق خبرنگاران باید راه‌کاری منطقی برای پایان دادن به خشونت علیه این قشر بیابند.
سوری:خشونت علیه خبرنگاران باید پایان یابد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به ترور یک خبرنگار محلی در جنوب غرب پاکستان، اظهار داشت:سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق خبرنگاران باید راه‌کاری منطقی برای پایان دادن به خشونت علیه این قشر بیابند. https://cdn.icana.ir/d/019/29423.jpg سوری:خشونت,علیه,خبرنگاران,باید,پایان,یابد Icana

حجت الله سوری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درخصوص قتل یک خبرنگار در جنوب غرب پاکستان، اظهار داشت: افرادی که امروز در جریان جابه‌جایی اطلاعات آزاد فعالیت می کنند با مشکلات و خطرات عدیده‌ای مواجه هستند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خشونت‌های غیر انسانی ضد خبرنگاران بر پیکره اطلاع رسانی لطمات فراوانی وارد می‌کند، تصریح کرد: هر روزه در جهان شاهد خشونت‌های لجام گسیخته ضد خبرنگاران هستیم که در همین راستا سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق خبرنگاران باید راه‌کاری منطقی برای پایان دادن به خشونت علیه این قشر بیابند.

وی با تاکید براینکه تروریست ها، با ترور خبرنگارانی که برای انتشار واقعیت‌های جهان امروز تلاش دارند، عدم پایبندی خود بر اصول جنگی را نشان می‌دهند، ادامه داد: خبرنگاران افراد بی گناهی هستند که متاسفانه قربانی اقدامات تروریستی برای رسیدن به اهداف شوم برخی گروه‌های تندرو شده‌اند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه کشتارافراد بی گناه به ویژه خبرنگاران، هیج توجیه قانونی و شرعی نداشته و این عمل خلاف تمامی موازین حقوق بشری است، تصریح کرد: این در حالی که ساختمان رسانه‌ها چه دولتی و یا غیر دولتی از اماکن غیر نظامی بوده  و حمله به ساختمان رسانه ها در واقع حمله بر مردم بیگناه  است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ترورخبرنگاران، مردم را از حق اساسی دسترسی به اطلاعات و آگاهی محروم می کند، خاطرنشان کرد: جریان اطلاعات باید به‌گونه‌ای باشد که خبرنگاران با خیالی آسوده بتوانند اطلاع رسانی داشته و در کوتاه‌ترین زمان ملت‌ها را از اتفاقات رخ داده مطلع سازند.

روز گذشته افراد مسلح محمود احمد آفریدی خبرنگار محلی پاکستانی را در جنوب غرب پاکستان با ضرب گلوله به قتل رساندند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet