پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 09:59:51
سرویس بین الملل
رجایی مطرح کرد:

راه حل سیاسی؛کلیدحل بحران سوریه

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه معمای پیچیده سوریه تا زمانی که آتش جنگ در این کشور از خارج هدایت می‌شود قابل حل نخواهد بود، گفت: کلید حل معمای بحران سوریه قطع کمک‌های تسلیحاتی-مالی تروریست‌ها از سوی کشورهای غربی-عربی است.
راه حل سیاسی؛کلیدحل بحران سوریه نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه معمای پیچیده سوریه تا زمانی که آتش جنگ در این کشور از خارج هدایت می‌شود قابل حل نخواهد بود، گفت: کلید حل معمای بحران سوریه قطع کمک‌های تسلیحاتی-مالی تروریست‌ها از سوی کشورهای غربی-عربی است. https://cdn.icana.ir/d/019/35068.jpg راه,حل,سیاسی؛کلیدحل,بحران,سوریه Icana

عباس رجایی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تداوم ارسال سلاح برای مخالفان سوری ازسوی کشورهای مرتجع عرب منطقه، اظهار داشت: از آغاز پیدایش بحران در سوریه غرب با همراهی برخی کشورهای منطقه‌ای، سعی کرده با ارسال سلاح به معارضین مسلح سوریه دو هدف باج خواهی از دولت دمشق و اعمال فشار بر دولت و ملت سوریه را پی گیری کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلید حل معمای بحران سوریه قطع کمک‌های تسلیحاتی-مالی از سوی کشورهای غربی-عربی است، ‌تصریح کرد: تصویب طرح کاهش تحریم‌های معارضین سوریه برای ارسال سلاح به این کشور دراتحادیه اروپا و کمک به معارضین با دلارهای نفتی کشورهایی هم‌چون عربستان و قطر باردیگر نشان داد که معمای پیچیده سوریه تا زمانی که آتش افروزی از خارج از این کشور هدایت می‌شود قابل حل نخواهد بود.

وی با تاکید براینکه غرب می خواهد برگ برنده‌های جدیدی برای خود داشته باشد تا به نفع خود و متحدانش، دولت اسد را تحت فشار قرار دهد، افزود: غرب وانمود می کند که با رویکردهای کشورهای هم‌پیمان و حامی سوریه درباره لزوم ایجاد راه حل سیاسی برای بحران سوریه همراه است، اما این راه حل را نه مطابق با قوانین بین المللی، بلکه با روش و اسلوب خاص خود دنبال می کند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم هدف از ژست غرب در اصرار بر یافتن راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه را طرح مجدد پیشنهاد مرحله انتقالی که  در توافقنامه ژنو آمده بود و تعرض به حاکمیت ملی سوریه را مورد هدف قرار داده بود دانست و ادامه داد: راه حل بحران سوریه در نهایت سیاسی است، زیرا آمریکا و ناتو آمادگی ورود به جنگ جدید در منطقه را ندارد اگرچه غرب سعی دارد، سوریه را به نفع رژیم صهیونیستی تضعیف کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کشورهای منطقه نباید در راستای اهداف آمریکا و اروپا در منطقه، گام بردارند، تصریح کرد: معمای پیچیده سوریه دومینوی طراحی شده در اتاق فکر غربی-عربی است که کشورهای منطقه نباید در راستای اهداف شوم غرب در منطقه گام بردارند.

بشاراسد رئیس جمهور سوریه دولت انگلیس را به تلاش برای تسلیح تروریست‌ها در کشورش متهم کرد و گفت، فشار بر ترکیه، قطر و انگلیس کلید توقف خشونتها در سوریه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet