پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 12:58:00
سرویس بین الملل
شوهانی:

رژیم آل‌خلیفه فرآیند گفتگو با مخالفان را منطقی دنبال کند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به آغاز گفتگوها میان رژیم‌آل‌خلیفه با مخالفان، گفت: رژیم آل‌خلیفه باید فرایند گفتگو با مخالفان را منطقی دنبال کند.
رژیم آل‌خلیفه فرآیند گفتگو با مخالفان را منطقی دنبال کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به آغاز گفتگوها میان رژیم‌آل‌خلیفه با مخالفان، گفت: رژیم آل‌خلیفه باید فرایند گفتگو با مخالفان را منطقی دنبال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/31415.jpg رژیم,آل‌خلیفه,فرآیند,گفتگو,با,مخالفان,را,منطقی,دنبال,کند Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به هشدار دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین مبنی بر وقت‌کشی نکردن آل‌خلیفه در فرآیند گفتگوها، توضیح داد: رژیم مسلط بر کشور بحرین همچون رژیم‌های دیگر عربی حاشیه خلیج فارس از سیاست‌‌داخلی سرکوبگرانه ضد مردم خود استفاده می‌کنند ولی این نوع رفتار در بلند مدت پاسخ‌گوی اعتراضات مردم نخواهد بود.

نماینده مردم ایلام، ایوان، سیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم آل خیلفه باید فرایند گفتگو با مخالفان را منطقی دنبال کند، تصریح کرد: مخالفان و منتقدان رژیم آل‌خلیفه خواسته‌های مشخصی دارند و فریب رژیم را در وقت‌کشی نخواهند داد چرا که پیش از این نیز ال‌خلیفه در فرایند گفتگوها با وقت‌کشی توانسته بود حجم زیادی از مخالفان را بازداشت و اعتراضات را سرکوب کند.

شوهانی با اشاره به اینکه عربستان در سرکوب مردم بحرین به آل‌خلیفه کمک می‌کند، افزود: آل‌سعود از ترس گسترش دامنه اعتراضات در بحرین و رسوخ مطالبات آنها به داخل مرزهای عربستان تمام سعی خود را معطوف به  فرونشاندن و سرکوب اعتراضات کشورهای عربی همسایه می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: موج جنبش بیداری اسلامی دیر یا زود کل کشورهای سرکوبگر منطقه را در می‌نوردد و پسنیدده تر است که خود مقامان و سران رژیم‌های خاندانی کشورهای عربی سرکوبگر در مقابل خواسته‌های به حق و دموکراتیک مردمانشان سرتعظیم فرود آورند چرا که در غیر این صورت سیل توفنده اعتراضات آنها را خواهد برد.

دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین هر گونه تلاش رژیم آل خلیفه برای وقت کشی از طریق گفتگوها را بی فایده توصیف کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet