پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 14:52:47
سرویس اجتماعی
پیرموذن مطرح کرد:

تحقیق‌وتفحص از محیط زیست در صورت تداوم شکار گونه‌های نادر جانوری

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس، با هشدار نسبت به روند رو به رشد شکار گونه‌های نادر جانوری در کشور، گفت: در صورت استمرار کم کاری‌ سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از گونه‌های نادر جانوری، مجلس مسئله تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را کلید خواهد زد.
تحقیق‌وتفحص از محیط زیست در صورت تداوم شکار گونه‌های نادر جانوری عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس، با هشدار نسبت به روند رو به رشد شکار گونه‌های نادر جانوری در کشور، گفت: در صورت استمرار کم کاری‌ سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت از گونه‌های نادر جانوری، مجلس مسئله تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را کلید خواهد زد. https://cdn.icana.ir/d/019/34372.jpg تحقیق‌وتفحص,از,محیط,زیست,در,صورت,تداوم,شکار,گونه‌های,نادر,جانوری Icana

کمال‌الدین پیرموذن در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به روند فزاینده شکار غیرمجاز گونه‌های نادر جانوری در کشور، تصریح کرد: تعدد شکار غیرمجاز گونه‌های جانوری و نبود برخورد قاطعانه از سوی مسئولان با این قبیل اقدامات، این ذهنیت را در افکار عمومی ایجاد کرده که مسئولان محیط زیست از وظیفه اصلی خود که حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از کشتار گونه‌های نادر حیات وحش است غافل شده‌اند.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود: در صورت استمرار کم کاری‌ها در مسئله حفاظت از گونه‌های نادر جانوری کشور، قاطبه دلسوز مجلس مسئله تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را کلید زده و آن را تا رسیدن به نتیجه نهایی مجدانه پیگیری خواهد کرد.

پیرموذن ادامه داد: اگر لازم باشد برای بازدارندگی از وقوع چنین جرایمی در کشور، نمایندگان پرونده شکارهای غیرمجاز و مسئولانی که در این زمینه کم کاری می کنند را آماده و به مراجع قضایی تحویل خواهد داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، تاکید کرد: کشته شدن پلنگ ایرانی در دماوند، کشتار وحشیانه دو گوزن آبستن شوکا و کشف محموله قاچاق 430 عددی سمندر لرستان که 40 مورد آن‌ها تلف شدند و کثرت مواردی از این دست موجبات نارضایتی دوستداران طبیعت و محیط زیست را فراهم کرده به طوریکه در ملاقات‌های خود با نمایندگان مجلس پیگرانه خواستار برخورد قاطع با چنین اقداماتی هستند.

وی یادآور شد: در بسیاری از کشورهای جهان مقامات بلند پایه نظیر رئیس‌جمهور رأساً به پرونده‌های زیست محیطی و کشتار گونه‌های نادر جانوری ورود پیدا می‌کنند اما متأسفانه در حال حاضر این مسئله در کشور ما چندان مهم تلقی نمی‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون حفاظت از محیط زیست و توسعه‌پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: فلات ایران سالیان متمادی، میزبان گونه‌های نادر جانوری بوده اما در مقطع کنونی این میراث دیرین و کهن بازیچه دست عده‌ای سودجو شده که باید با آن‌ها برخورد جدی شود.

مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران در فاصله کمتر از 3 هفته از کشتار شوکاهای آبستن در مازندران خبر از کشتار یک بز وحشی آبستن و کل جوان در پارک ملی بمو داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet