پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 12:48:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلیان:

عملا کاری برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد نشده است

نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو با بیان اینکه عمده فعالیت مردم شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌اش کشاورزی و دامداری است،به عدم حمایت مسئولین از کشاورزان این دو شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کشاورزی این دو شهرستان رها شده و وضعیت مناسبی ندارد.
عملا کاری برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد نشده است نماینده اسلام آبادغرب و دالاهو با بیان اینکه عمده فعالیت مردم شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌اش کشاورزی و دامداری است،به عدم حمایت مسئولین از کشاورزان این دو شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر کشاورزی این دو شهرستان رها شده و وضعیت مناسبی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21328.jpg عملا,کاری,برای,منطقه,ویژه,اقتصادی,اسلام,آباد,نشده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛علی جلیلیان به ایسنا گفت:درحال حاضر بیشتر نیازهای کشاورزان از قبیل کود، بذر و سم با نرخ آزاد در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد و همین باعث شده هزینه کشاورزی بسیار بالا رود.
وی ادامه داد:درحال حاضر هزینه تمام شده تولید یک کیلو گرم گندم بیشتر از 500 تومان است، در حالی که قیمت خرید هر کیلو گرم گندم توسط دولت کمتر از این مبلغ است و در این میان کشاورزان متحمل ضرر بسیاری می‌شوند.
وی با ابراز نگرانی از تعطیل و یا رها شدن بخش کشاورزی این دو شهرستان، بیان داشت:با وضعیت موجود کشاورزی سودی نخواهد داشت و باید برای آن فکری اندیشیده شود.
جلیلیان حمایت جدی دولت را از کشاورزی استان خواستار شد و اظهار داشت: با توجه به اینکه عمده فعالیت مردم استان کشاورزی است، دولت باید حمایت‌های لازم را از این بخش به عمل آورد تا از سقوط صنعت کشاورزی استان جلوگیری کند.
نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو به عمل نکردن دولت در خصوص اختصاص 30 درصد از در آمدهای حاصل از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اشاره کرد و بیان داشت: نگرانی ما در خصوص اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به همین مسئله بر می‌گردد که با عدم حمایت دولت از بخش کشاورزی و ایجاد تورم چند برابری بعد از اجرای فاز دوم، کشاورزی استان به کلی تعطیل شود.
وی در خصوص آخرین وضعیت احداث منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اسلام آباد غرب نیز اظهار داشت: کارهایی که در گذشته در خصوص ایجاد این منطقه در شهرستان صورت گرفته تنها جنبه تبلیغاتی داشته و در عمل کاری انجام نشده است.
او گفت: پیگیری‌های خود را برای ایجاد این منطقه اقتصادی ادامه می‌دهیم، اما از آنجایی که هیچ اعتباری برای این کار در نظر گرفته نشده و اقدام عملی صورت نگرفته، برای به ثمر رساندن این طرح زمان طولانی نیاز است.
جلیلیان تعداد بسیار بیکاران شهرستان‌های اسلام آباد غرب و دالاهو را نتیجه توجه نکردن مسئولین به وضعیت این دو شهرستان عنوان کرد.
نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در ادامه با انتقاد از عدم توجه برخی مسئولین استان به نظرات نمایندگان، اظهار داشت: نمایندگان مجلس وکیل و نماینده مردم هستند و حرف آنها حرف مردم و منعکس کننده مشکلات آنها است، بنابراین باید به رای و گفته نمایندگان توجه ویژه‌ای شود./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet