خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 15:38:27
سرویس اقتصادی
فولادگر در واکنش به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان:

مشکل صنعت‌خودرو بادستورحل‌نمی‌شود،بایدبه داد صنعت رسید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان و کاهش ۱۰ درصدی تعرفه واردات گفت: تا زمانی که مشکلات اقتصادی، ساختاری، مدیریتی، فنی و تکنولوژیکی صنعت خودرو کشوربه طور اصولی برطرف نشود، با اولتیماتوم‌ و دستور راه به جایی نخواهیم برد.
مشکل صنعت‌خودرو بادستورحل‌نمی‌شود،بایدبه داد صنعت رسید عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان و کاهش 10 درصدی تعرفه واردات گفت: تا زمانی که مشکلات اقتصادی، ساختاری، مدیریتی، فنی و تکنولوژیکی صنعت خودرو کشوربه طور اصولی برطرف نشود، با اولتیماتوم‌ و دستور راه به جایی نخواهیم برد. https://cdn.icana.ir/d/019/13634.jpg مشکل,صنعت‌خودرو,بادستورحل‌نمی‌شود،بایدبه,داد,صنعت,رسید Icana

حمید رضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه صنعت خودرو  کشور نیاز به اصلاح مدیریتی دارد، افزود: دیدگاه کمیسیون صنایع و معادن و دیگر نمایندگان مجلس بر این باور است، تا زمانی که در صنعت خودروکشور اصلاحات ساختاری و مدیریتی ایجاد نشود مشکلات این صنعت حل نخواهد شد.

 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی تعرفه واردات خودرو بسیار بالا و مناسب نیست، افزود: تعرفه بالای واردات خودرو نبود رقابت را در این بازار ایجاد کرده به طوری که قدرت انتخاب خریداران نیز محدود بوده، لذا هر قیمتی را که فروشنده عرضه کند مردم مجبورند آنرا بپذیرند.

وی با انتقاد ازکیفیت خودروهای داخلی تصریح کرد: با تذکراتی که رهبر معظم انقلاب در مورد ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی به جای واردات آن به کشورداشتند، اما متاسفانه این مهم تا به امروز به طور دقیق و کامل انجام نشده است.

فولادگربا اشاره به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان در مورد کاهش قیمت خودرواظهارداشت: اولتیماتوم و اظهارات دستوری مبنی بر اینکه اگر از قیمت کنونی خودرو کاسته نشود، تعرفه واردات این کالا تا 10 درصد کاهش می یابد هر چند تا حدودی می تواند مفید باشد، اما تا مادامی که صنعت خودرو سازی کشورمان انحصاری اداره می شود مشکلات این صنعت حل نخواهد شد.

 این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این امر که خودروسازان کشور می‌توانستند با اتخاذ تدابیری از افزایش بی‌رویه قیمت خودرو جلوگیری کنند، خاطر نشان کرد: شرکت‌های خودروسازی کشور بوسیله خدماتی همچون لیزینگ و پیش فروش می‌توانستند از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند که این امر نیز محقق نشده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه صنعت خودرو کشور انتظارات را برآورده نکرده است، خاطر نشان کرد: تا زمانی که مشکلات اقتصادی، ساختاری، مدیریتی، فنی و تکنولوژیکی صنعت خودرو کشور به طوراصولی برطرف نشود، با اولتیماتوم‌ها و اظهارات دستوری راه به جایی نخواهیم برد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet