پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 08:24:27
سرویس اجتماعی
خسروی بر ضرورت استفاده از تکنولوژی روز برای نظارت بر تاکسی‌ها تاکید کرد:

بهبود خدمات‌رسانی، در گرو افزایش نظارت بر تاکسیرانان

عضو کمیسیون عمران مجلس، در مورد ضرورت نظارت بر روند فعالیت‌ تاکسی‌های درون‌شهری، گفت: در این زمینه سازمان تاکسیرانی باید به صورت جدی‌تری وارد عمل شده و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نظارت بر تاکسی‌ها را گسترش دهد.
بهبود خدمات‌رسانی، در گرو افزایش نظارت بر تاکسیرانان عضو کمیسیون عمران مجلس، در مورد ضرورت نظارت بر روند فعالیت‌ تاکسی‌های درون‌شهری، گفت: در این زمینه سازمان تاکسیرانی باید به صورت جدی‌تری وارد عمل شده و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نظارت بر تاکسی‌ها را گسترش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/19449.jpg بهبود,خدمات‌رسانی،,در,گرو,افزایش,نظارت,بر,تاکسیرانان Icana

علیرضا خسروی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: امروزه حجم کار روزانه به نسبت مساوی میان تاکسیرانان تقسیم نشده است و در شرایطی که بعضی از رانندگان تاکسی ساعات زیادی از طول روز را به فعالیت و جابجایی مسافر می‌پردازند، عده‌ای سودجو امتیاز تاکسی‌داشتن را وسیله‌ای برای تردد در محدوده طرح ترافیک و بهره‌مندی شخصی کرده‌اند.

نماینده مردم سمنان و مهدی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، استفاده از سهمیه بنزین تاکسی‌ها را از دیگر اقدامات سودجویانه برخی افراد دارای امتیاز تاکسی خواند وافزود: عده‌ای با بهره‌مندی از امتیاز تاکسی، از سهمیه سوخت این خودرو‌ها استفاده می‌کنند بدون اینکه در جهت خدمت رسانی به جامعه اقدامی داشته باشند، در این زمینه عدالت ایجاب می‌کند با این دسته از افراد که زحمت‌های بی‌شائبه تاکسیرانان را تضییع می‌کنند برخورد جدی و قاطعانه شود.

وی تصریح کرد: یکی از راهکار‌های اساسی که می‌تواند به کاهش رفتار‌های سودجویانه در عرصه تاکسیرانی کمک کند نظارت دقیق و موشکافانه نهاد‌های متولی امر است که در این زمینه باید سازمان تاکسیرانی به صورت جدی‌تری وارد عمل شده و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز نظارت بر فعالیت تاکسی‌ها را گسترش دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه گسترش خطوط تاکسیرانی یکی از راهکار‌های مناسب برای خدمات رسانی بهتر به مسافران است، یادآور شد: گسترش خطوط تاکسیرانی می‌تواند موجب کاهش هزینه مسافران، ارتقاء سطح بهره‌وری تاکسی‌ها و جلوگیری از اتلاف سوخت به دلیل جلوگیری از تردد در شهر برای یافتن مسافر می‌شود که جا دارد مسئولان به این حوزه نگاهی عمیق داشته و موانع پیش‌رو آن را مرتفع کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: گسترش خطوط تاکسیرانی می‌تواند نقش اثربخشی در نظارت دقیق‌تر بر فعالیت تاکسیرانان داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet