پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/09 14:01:00
سرویس اقتصادی
فتحی‌پور مطرح کرد:

سال صعود تورم در سایه انتشار اسکناس درشت

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نرخ بالای تورم در سالی که گذشت افزود: با توجه به اینکه در سال جاری انتشار اسکناس درشت در دستور کار بانک مرکزی قراردارد شاهد روند صعودی نرخ تورم در سال جدید خواهیم بود.
سال صعود تورم در سایه انتشار اسکناس درشت رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به نرخ بالای تورم در سالی که گذشت افزود: با توجه به اینکه در سال جاری انتشار اسکناس درشت در دستور کار بانک مرکزی قراردارد شاهد روند صعودی نرخ تورم در سال جدید خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/225.jpg سال,صعود,تورم,در,سایه,انتشار,اسکناس,درشت Icana

ارسلان فتحی‌پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه نرخ تورم درسال گذشته که از سوی بانک مرکزی اعلام شده تورمی نقطه به نقطه و سال به سال بوده تصریح کرد: تورم در کشور با زیاد بودن نقدینگی در دست مردم رو به افزایش است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس شورای اسلامی‌افزود: با ادامه روند کنونی و انتشار اسکناس درشت شاهد کاهش نرخ تورم در سال جدید نخواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که اگر نرخ تورم کنونی در جامعه را بدون مقایسه با سال پیش محاسبه کنیم نرخ تورم بالای 35 درصد خواهد بود گفت: در حال حاضر حتی نرخ تورم از نرخ اعلام شده از سوی بانک مرکزی نیز پیش گرفته و مدام  بیشتر می‌شود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و بخش آهوراند در مجلس با بیان اینکه با بررسی دقیق بودجه باید از افزایش تورم در جامعه جلوگیری کرد  افزود: باید در بررسی بودجه تمامی هزینه‌ها و درآمد‌هایی که موجبات دامن زدن به تورم می‌شود را از بین برد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به افزایش یارانه‌ها در بودجه 92 تصریح کرد: تزریق یارانه‌ها یعنی افزایش نقدینگی پس باید در انتظار تورم بیشتر و بیمار شدن اقتصاد کشوربود.

وی ادامه داد: کاهش تورم نیازمند اقدامات کارشناسی است که در مرحله اول باید در همین مقدار اعلام شده از سوی بانک مرکزی نگه‌داریم تا با اقدامات اساسی جلوی پیشرفت آن گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet