پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 10:07:57
سرویس بین الملل
جعفری:

آبروی سازمان‌ملل هزینه زیاده‌خواهی آمریکا در سوریه نشود

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به دیدار و مذاکره بان‌کی‌مون و اخضر ابراهیمی در مورد بحران سوریه، گفت:بان‌کی‌مون نباید آبروی سازمان ملل را هزینه زیاده خواهی آمریکا در سوریه کند.
آبروی سازمان‌ملل هزینه زیاده‌خواهی آمریکا در سوریه نشود عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به دیدار و مذاکره بان‌کی‌مون و اخضر ابراهیمی در مورد بحران سوریه، گفت:بان‌کی‌مون نباید آبروی سازمان ملل را هزینه زیاده خواهی آمریکا در سوریه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/35101.jpg آبروی,سازمان‌ملل,هزینه,زیاده‌خواهی,آمریکا,در,سوریه,نشود Icana

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به مذارکات روز گذشته بان‌کی‌مون و اخضر ابراهیمی، درباره حل بحران سوریه، توضیح داد: نخستین گام برای اینکه سازمان ملل و فرستاده این سازمان بتوانند برای حل بحران سوریه دست به ابتکار عمل بزنند این است که استقلال رای خود را از بیگانگان به اثبات رسانند.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، سملقان، مانه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدار بان‌کی‌مون نسبت به عملکرد ضعیف شورای امنیت در کنترل خشونت‌ها در سوریه، تصریح کرد: شورای امنیت اساساً تحت نفوذ قدرت‌هایی است که ترجیح می‌دهند مسائل کلان بین‌المللی در این شورا مطرح نشود بلکه به ژستی حق به جانب مسائل حاشیه‌ای مثل نقض حقوق بشر در یک کشور مستقل را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، افزود: متاسفانه غرب اراده‌ای برای حل بحران سوریه ندارد چرا که اگر چنین نیتی داشت 60 میلیون دلار به معارضان نظام سوریه کمک نمی‌کرد بنا براین تا زمانی که بیگانگان مشغول ارسال سلاح به مرزهای سوریه هستند صلح کامل برقرار نخواهد شد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس با اشاره به استقبال دمشق از آغاز دور گفتگوها، گفت: نظام سیاسی سوریه همواره از گفتگوها استقبال کرده و خواهان حل بحران سوریه از طریق سیاسی است تا بیش از این مردم سوریه مورد آسیب قرار نگیرند.

دبیر کل سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور سوریه اعلام کردند سازمان ملل متحد برای فراهم‌ سازی بستر آغاز گفت‌وگوها بین نظام دمشق و مخالفان آماده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet