پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 16:32:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیرانوند:

تصویب قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری نیاز ضروری کشور است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری نیاز ضروری کشور است.
تصویب قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری نیاز ضروری کشور است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری نیاز ضروری کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/11269.jpg تصویب,قانون,جامع,منابع,طبیعی,و,آبخیزداری,نیاز,ضروری,کشور,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛بهرام بیرانوند به ایسنا گفت:تصویب قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از جمله اقدامات مهم و راهبردی در حوزه زمین، جنگل، مرتع و خاک و... است که مجموعه‎ای از موضوعات حقوقی، حفاظتی و نظارتی را شامل می‎شود.
وی ادامه داد: کشور به قانون جامع منابع طبیعی و آبخیزداری نیاز دارد چراکه تنها موضوعی که می‎تواند مبنای اصلی ساماندهی حوزه طبیعی کشور باشد همین قانون خواهد بود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با تصویب این قانون تکلیف اراضی حوزه طبیعی کشور مشخص می‎شود و با حداقل100 ماده به صحن علنی مجلس خواهد آمد.
بیرانوند اضافه کرد: یک سری قوانین متفرق در قانون منابع طبیعی و آبخیزداری وجود داشت که با جامع شدن این قانون نحوه تعامل مردم و دولت با منابع طبیعی و عرصه‎های ملی مشخص و منجر به پاسداری از بیت‎المال خواهد شد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر 2 نوع عرصه داریم که برخی از آنها را باغات و برخی دیگر را کشت معمولی تشکیل می‎دهد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با تصویب این قانون حق فرجام‎خواهی به زارعین داده خواهد شد تا آنها با تنظیم دعوایی در محاکم بتوانند میزان بهره‎برداری خود را از مزارع مشخص کنند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet