پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 16:36:42
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاهوتی:

دولت باید بتواند برای انجام پیشنهاد‌ها نمایندگان مجلس را قانع کند

سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که مردم را حقوق بگیر دولت بدانیم نباید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در کشور اجرایی شود.
دولت باید بتواند برای انجام پیشنهاد‌ها نمایندگان مجلس را قانع کند سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که مردم را حقوق بگیر دولت بدانیم نباید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در کشور اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/30687.jpg دولت,باید,بتواند,برای,انجام,پیشنهاد‌ها,نمایندگان,مجلس,را,قانع,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛‌مهرداد بائوج لاهوتی  درخصوص اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش یارانه‌ها  که از سوی دولت مطرح شده است، به ایلنا گفت: تکلیف اجرای فاز دوم هدفمندی باید در بودجه مشخص شود.
سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سقف درآمد و هزینه باید در بودجه مشخص شود که دولت چه میزان درآمد در اجرای هدفمندی یارانه‌ها و یا هزینه داشته باشد. لذا این موضوع  که چه میزان درآمد داشته باشیم و از این میزان چه مقدار برای پرداخت یارانه‌ها اختصاص یابد و چه میزان به تولید کننده داده شود باید تعیین تکلیف شود.
نماینده لنگرود درخانه ملت بیان داشت: دولت باید بتواندنمایندگان مجلس را قانع کند که آیا اجرای فاز دوم هدفمندی به صلاح کشور است یا خیر که من معتقدم در این زمان، نمی‌توان فاز دوم را در کشور اجرایی کنیم.
عضو فراکسیون رهروان ولایت گفت: باید در مورد چارچوب‌های قانونی‌ اجرای گام دوم هدفمندی یارانه نمایندگان مجلس و دولت به اجماع برسند و در قالب قانون فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را اجرایی کنیم.
وی افزود: تا زمانی که چند نرخی ارز در کشور وجود داشته باشد قطعا مشکلات اقتصادی کشور بهبود نخواهد رفت.
لاهوتی با بیان این مطلب که باید نرخ ارز در کشور به سمت تک نرخی شدن حرکت کند، خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین آسیبی که به اقتصاد کشور وارد شده است، همین چند نرخی بودن ارز است چراکه همه مردم به سه نرخ ارز به طور کافی دسترسی ندارند و باید در مورد نرخ ارز به یک نرخ مشترک و واحد که قیمتی منطقی است برسیم  و اگر این اتفاق نیفتد نباید فاز دوم یارانه‌ها در کشور اجرایی شود.
سخنگوی کمیسیون عمران در مجلس تصریح کرد: معتقدم برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها باید فضای تولید کشور آماده شود  و قدرت تولید در کشور بالا برود و نگاه به واردات نگاه کاهشی  باشد و صادرات افزایش یابد. تا این موضوعات در کشور نهادینه نشود نباید هدفمندی یارانه‌ها در کشور اجرا شود.
عضو فراکسیون رهوران ولایت اظهار داشت: تا زمانی که مردم را حقوق بگیر دولت بدانیم نباید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در کشور اجرایی شود./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet