پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 18:04:00
سرویس بین الملل
جبار کوچکی‌نژاد در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی مطرح کرد:

افزایش روابط پارلمانی ایران و کرواسی گامی ‌موثر در گسترش همکاری‌های دوجانبه

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دوستانه دو کشور، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه برای ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد.
افزایش روابط پارلمانی ایران و کرواسی گامی ‌موثر در گسترش همکاری‌های دوجانبه رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دوستانه دو کشور، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالقوه برای ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/35958.jpg افزایش,روابط,پارلمانی,ایران,و,کرواسی,گامی,‌موثر,در,گسترش,همکاری‌های,دوجانبه Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ملادون نواک رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران ظهر امروز یکشنبه 13 اسفند ماه 91 با جبار کوچکی نژاد رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کرواسی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

کوچکی نژاد در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دوستانه ایران و کرواسی بر ضرورت استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های دو کشور در زمینه های مختلف تأکید کرد و افزود: انتظار ما این است که مناسبات دوستانه دو کشور در همه زمینه ها بیش از پیش گسترش یابد و این مهم در پرتو افزایش تعاملات میان مردم و مسئولان ایران و کرواسی قابل تحقق است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کرواسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل گروه های دوستی پارلمانی در مجالس ایران و کرواسی افزایش ارتباطات دوستانه پارلمانی به ویژه میان گروه های دوستی پارلمانی دو کشور را ضروری خواند و گفت: افزایش ارتباط میان مجالس دو کشور به ویژه در پس گروه های دوستی پارلمانی گام مهمی در گسترش مناسبات دوستانه فی ما بین و بهره گیری از ظرفیت های استفاده نشده در روابط ایران و کرواسی است.

وی همچنین با ناکافی خواندن سطح فعلی مبادلات اقتصادی دو کشور خواستار تقویت و توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های تجاری و بازرگانی و گسترش آن به دیگر عرصه ها شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی در ادامه گسترش همکاری های علمی و فنی میان ایران و کرواسی را موجب توسعه و پیشرفت دو کشور در عرصه های مختلف دانست و افزود: مجلس شورای اسلامی از گسترش مناسبات دوستانه در عرصه های مختلف بین دو کشور حمایت می کند.

ملادون نواک نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با تنی چند از مقامات و مسئولان کشور ضمن تبریک پیشرفت ها و موفقیت های مردم ایران در زمینه فناوری های نوین از جمله صنایع هوا و فضا گفت: گسترش روابط علمی و دانشگاهی میان دو کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به استفاده صلح آمیز کشورمان از انرزی هسته  ای خاطرنشان کرد: کرواسی از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای توسط ایران حمایت می کند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران در پایان ضمن با  اهمیت خواندن  همکاری های پارلمانی در تسهیل و گسترش روند همکاری های دوستانه دو کشور در عرصه های گوناگون گفت: پارلمان کرواسی از گسترش روابط دوستانه با مجلس شورای اسلامی استقبال می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet