پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/13 19:17:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار با رئیس هیأت پارلمانی کرواسی:

همکاری‌های اقتصادی ایران و کرواسی متناسب با مراودات تاریخی آنها نیست

رئیس مجلس در دیدار با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با بیان اینکه زمینه همکاری‌های دو کشور بسیار متنوع است، گفت: امیدوارم با افزایش همکاری‌های پارلمانی دو کشور، بستر مناسبی برای گسترش ارتباطات ایران و کرواسی فراهم شود.
همکاری‌های اقتصادی ایران و کرواسی متناسب با مراودات تاریخی آنها نیست رئیس مجلس در دیدار با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی با بیان اینکه زمینه همکاری‌های دو کشور بسیار متنوع است، گفت: امیدوارم با افزایش همکاری‌های پارلمانی دو کشور، بستر مناسبی برای گسترش ارتباطات ایران و کرواسی فراهم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/35981.jpg همکاری‌های,اقتصادی,ایران,و,کرواسی,متناسب,با,مراودات,تاریخی,آنها,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز یک شنبه سیزدهم اسفندماه، با هیأت پارلمانی کرواسی در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در این دیدار، دوستی میان دو ملت ایران و کرواسی را دیرینه خواند و گفت: همکاری‌های اقتصادی دو کشور متناسب با مراودات تاریخی دو ملت نیست و باید از ظرفیت‌ها و فرصت‌های فراوان دو کشور برای افزایش سطح مناسبات اقتصادی ـ تجاری ایران و کرواسی استفاده کرد.

وی با متنوع دانستن زمینه‌های همکاری تهران ـ زاگرب و نیز تأکید بر نقش مؤثر همکاری‌های پارلمانی در توسعه و گسترش روابط دو جانبه در عرصه‌های گوناگون، افزود: پیشینه مناسبات پارلمانی دو کشور بسیار خوب بوده است و امیدوارم با افزایش سطح همکاری‌ها و مراودات پارلمانی، ‌بستر مناسبی برای گسترش ارتباطات دو کشور در همه زمینه‌ها فراهم شود.

در ادامه این دیدار، ملادن نو واک رئیس هیأت پارلمانی کرواسی و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی در پارلمان این کشور، با استقبال از گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور، گفت: با توجه به شرایط دشوار اقتصادی، زاگرب از هر فرصتی برای بهبود وضعیت صنعتی و اقتصادی خود استقبال می‌کند.

وی روابط پارلمانی ایران و کرواسی را بسیار خوب و منطقی خواند و افزود: پارلمان کرواسی از هر اقدامی برای توسعه روابط دو کشور حمایت می‌کند.

رئیس هیأت پارلمانی کرواسی همچنین در این دیدار پیام رئیس مجلس کشورش مبنی بر علاقه‌مندی برای ارتقای سطح روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی را به دکتر لاریجانی تقدیم کرد.

لازم به ذکر است که رئیس پارلمان کرواسی در این پیام، با دعوت مجدد از لاریجانی برای سفر به این کشور، ابراز امیدواری کرده تا در آینده نزدیک شاهد سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به کرواسی باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet