پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/16 12:01:00
سرویس سیاسی
منصوری‌آرانی مطرح کرد:

حضور نیروی‌دریایی ایران در ملاکا، برآمده از دکترین دفاعی جدید ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نیروی دریایی ایران کارنامه موفقی را از خود به جا گذاشته است، افزود: حضور ایران در آب‌های منطقه جنوب شرق آسیا ناشی از یک تغییر نگرش نسبت به حضور آب‌های آزاد است.
حضور نیروی‌دریایی ایران در ملاکا، برآمده از دکترین دفاعی جدید ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نیروی دریایی ایران کارنامه موفقی را از خود به جا گذاشته است، افزود: حضور ایران در آب‌های منطقه جنوب شرق آسیا ناشی از یک تغییر نگرش نسبت به حضور آب‌های آزاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/25981.jpg حضور,نیروی‌دریایی,ایران,در,ملاکا،,برآمده,از,دکترین,دفاعی,جدید,ایران Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره حضور نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی در یک سال گذشته، گفت: حرکت نیروی دریایی ایران در طول سال 91 بسیار خوب بود چرا که در صحنه مبارزه با دزدان دریایی و حمایت از نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری و حضور در سواحل سنگاپور و مالزی، نیروی دریایی ایران کارنامه موفقی را از خود به جا گذاشته است.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، افزود: توانمندی دفاعی ایران در عرصه دریایی این امکان را فراهم آورد که نیروی دریایی ایران در آب‌های بین‌المللی حضور گسترده‌ای پیدا کند.

وی با بیان اینکه حرکت در آب‌های بین‌المللی از نظر توانمندی‌های پشتیبانی بسیار مشکل است، تصریح کرد: امروز مجموعه فنی و تاکتیکی نیروی دریایی آنچنان پیشرفت کرده که باعث حضور ایران در آب‌های بین‌المللی شده است که این عامل ایران را در بین کشورهای قدرتمند دنیا در حوزه دریایی قرار داده است.

منصوری آرانی با یادآوری کارنامه درخشان نیروی دریایی ایران در سال‌ها اخیر، تاکید کرد: ایران از معدود کشورهایی است که توانسته حضور فعال و گسترده‌ای در آب‌های بین‌المللی داشته باشد و از ظرفیت آب‌های آزاد در جهت ارتقا توانمندی دفاعی خود استفاده می‌کند و بدون شک این حضور زمینه ساز و مبدا پیشرفت‌های بعدی نیروی دریایی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری حضور نیروی دریایی ایران در آب‌های ملاکا و پنانگ، توضیح داد: این منطقه از نظر مسائل ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژیک بسیار مهم و حائز اهمیت است و حرکت از کناره دریای عمان و حضور در این منطقه نشان‌دهنده دکترین جدید ایران درباره حضور در آب‌های بین‌المللی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه حضور ایران در آب‌های منطقه جنوب شرق آسیا ناشی از یک تغییر نگرش نسبت به آب‌های آزاد است، یادآور شد: تلفیق فناوری و تجهیزات با دکترین در عرصه نیروی دریایی این توانمندی را ایران ایجاد کرده که امروز با حضوری مقتدرانه در آب‌های آزاد اقتدار دفاعی خود را به نمایش بگذارد که این شروع یک حرکت فزاینده در استفاده از ظرفیت آب‌های بین‌المللی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet