پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/08 09:59:00
سرویس سیاسی
شوشتری مطرح کرد:

اتحاداعراب با ایران زمینه‌ساز پیشرفت، توسعه و اقتدار جهان اسلام

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اتحاد ایران و کشورهای عربی را زمینه‌ساز پیشرفت، توسعه، اقتدار و عزت جهان اسلام خواند و افزود: این اتحاد معادلات جهانی را تغییر می‌دهد.
اتحاداعراب با ایران زمینه‌ساز پیشرفت، توسعه و اقتدار جهان اسلام عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اتحاد ایران و کشورهای عربی را زمینه‌ساز پیشرفت، توسعه، اقتدار و عزت جهان اسلام خواند و افزود: این اتحاد معادلات جهانی را تغییر می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/20571.jpg اتحاداعراب,با,ایران,زمینه‌ساز,پیشرفت،,توسعه,و,اقتدار,جهان,اسلام Icana

هادی شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با بیان اینکه یکی از سیاست های اصولی جمهوری اسلامی ایران حسن همجواری با کشورهای هم مرز و لزوم وحدت و تعامل با جهان اسلام و کشورهای عربی بوده است، تصریح کرد: ایران و کشورهای عربی به لحاظ اشتراک در دین اسلام و آموزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... آن زمینه های فراوانی برای وحدت و اتحاد با یکدیگر دارند.

نماینده مردم فاروچ و قوچان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر چه کشورهای عضو جغرافیای جهان اسلام هر کدام مختصات خاص خود را دارند و از نظر ساختاری و ماهوی با یکدیگر دارای تفاوت های اساسی هستند اما با ائتلاف و اتحاد با یکدیگر می توانند به یک قدرت فرامنطقه ای تبدیل شوند.

شوشتری، یادآور شد: کشورهای عربی باید این سیاست را مبنا قرار دهند که وابستگی به قدرت های جهانی، به ضرر ملت های مسلمان و جهان اسلام است و بنابراین تلاش کنند تا قطع و کاهش وابستگی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ...به قدرت های جهانی و اتکا به ظرفیت ها و قابلیت های کشورهای جهان اسلام، پیشرفت، توسعه، اقتدار و عزت را برای ملت های خود و جهان اسلام به ارمغان آورند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز بر اساس قانون اساسی و اصول سیاست خارجی خود همواره بر گسترش روابط با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، خاورمیانه و جهان اسلام تاکید دارد و ارتباط با کشورهای عربی- اسلامی را در اولویت های نخست خود در روابط خارجی قرار داده است.

نماینده مردم در مجلس نهم، به نتایج مثبت و سازنده ای که از تعامل ایران و کشورهای عربی حاصل می شود، اشاره کرد و افزود: شکل گیری نهادهای مالی، اقتصادی، فرهنگی و ... میان این کشور که دارای ثروت و منابع طبیعی سرشاری هستند، جهان اسلام را به یک قطب بزرگ اقتصادی و سیاسی تبدیل خواهد کرد که خود قادر به تامین نیازهای این مجموعه خواهند بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: بر این اساس اگر ملت ها و دولت های عربی منطقه این چشم انداز از پیشرفت و تعالی را پیش روی خود ترسیم کنند، هرگز در دام ایران هراسی و تفرقه افکنی غرب و آمریکا نمی افتند و به سدی در برابر زیاده خواهی قدرت طلبان تبدیل می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet